Nis puna për ndërtimin e spitalit të Fierit nga Turqia, mbërrijnë makineritë e para

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në truallin ku është menduar ngritja e spitalit rajonal të Fierit kanë mbërritur makineritë e para për ndërimin e godinës.

“Ne presim që të kushtojë rreth 60-70 milion euro. Presim që në kulmin e vet të punës të kemi 1000-1200 punonjës minimumi këtu”, deklaroi ai para pak ditësh.

Ndërtimi i këtij spitali ka sjellë kundërshtim tek disa familje që preken nga projekti. Ata dolën në protestë pak ditë më parë, pasi sipas tyre toka nuk po shpronësohet sipas vlerës së tregut.

Të fundit

“Sondazhet nxjerrin fituese Vetëvendosjen”, diplomati Nesho: Zgjedhjet pikë kthese për historinë e Kosovës

Diplomati Agim Nesho, në një lidhje live me “News 24” për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, deklaroi se...

Të zhveshur pranë njëri-tjetrit, Dafina dhe Dj Geek urojnë Shën Valentinin

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri dhe Dj Geek janë një ndër çiftet më të pëlqyer të publikut shqiptar. Dyshja nuk i kursejnë fotot apo...

Del parashikimi i motit për javën e ardhshme, çfarë pritet të ndodhë pas ditëve të ftohta?

Vendi ynë u përfshi këtë fundjavë nga reshjet e dendura të dëborës ndërsa për javën që presim përpara parashikohet të dominojë moti i kthjellët,...

“E dua një jetë me ty”, Shën Valentini mbush rrugët në Përmet me dedikime dashurie (Foto)

Jo vetëm dëbora ishte risi sot në Përmet, por në ditën e të dashuruarve, 14 shkurt, shtyllat dhe trungjet e pemëve nëpër rrugë u...

I ftohti në Tiranë, Veliaj: 5 qendra sociale në gatishmëri për këdo që ka nevojë në këto ditë të ftohta

Në këto ditë të ftohta dimri, sidomos si kjo e sotmja, ku qyteti u mbulua nga dëbora, Bashkia e Tiranës deklaron se me të gjitha...

Lajme të tjera

Web TV