Pse e mban sekret kontratën me Pfizer? Rama zbulon arsyen dhe sfidon kritikët: Më gjeni një shtet që…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Marrëveshja e shtetit shqiptar me kompaninë gjermano-amerikane “Pfizer/BoNTech” për një sasi prej 500 mijë vaksinash anti-COVID do të mbetet sekret.

Kontrata me Pfizer u miratua dje edhe në parlament dhe do vijojë të jetë sekret.

Të fundit

GJKKO jep masën e arrestit me burg për mjekun e QSUT, Edvin Prifti

GJKKO ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për mjekun e QSUT, Edvin Prifti. vijon...

Ngjarje e rëndë në Itali/ Aksidentohen 25 makina, dy të vdekur dhe disa të plagosur

Aksident masiv me dy të vdekur dhe disa të plagosur është regjistruar paraditen e kësaj të shtune në autostradën A32 Torino-Bardonecchia, Itali. Të paktën 25...

Reshjet e dëborës/ Manteli i bardhë mbulon vendin

Temperaturat janë ulur ndjeshëm ditën e sotme në të gjithë vendin, duke u regjistruar temperature nën zero gradë. Rreshjet e dëborës kanë zbardhur disa qytete,...

Mjeku izraelit zbulon ilaçin “magjik” ndaj Covid-19/ Ka shëruar 29 nga 30 pacientë brenda 3-5 ditëve

Vaksina shihet si mundësia e vetme për të shpëtuar nga pandemia COVID-19, por mjekët dhe shkencëtarët po përpiqen të zbulojnë edhe trajtime të tjera...

Skandal/ I premtuan martesë vajzave rumune, por i shfrytëzuan për prostituta në Shqipëri

Një 32-vjeçar ka rënë në prangat e policisë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi kanë shfrytëzuar për prostitucion dy romune. Në pranga ka...

Lajme të tjera

Web TV