“Ça kujtoni ju?!”, aktori Xhevair Zeneli: Në SHBA kam punuar në ndërtim, roje…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Aktori i humorit Xhevahir Zeneli, ka thënë se kur ka jetuar në Amerikë, ka punuar si roje nate. Ai ka rrëfyer dhe disa detaje të tjera nga jeta e vet.

“Unë jam nga Luarasi i Kolonjës, fshati i mendjes nga ku kanë dalë tre mësues të mëdhenj. Madje në filmin tim të parë me regji të Vladimir Priftit, unë kisha rolin që të vrisja mësuesin, Petro Nini Luarasi. Unë babain e kam pasur polic, edhe një vëlla po kështu. Unë në shkollë nuk kam qenë ndonjë me mesatare të mirë. Por kisha një kryetar Komiteti që më tha ti do shkosh në shkollë. Birçe Hasko më vonë më tha që ‘ke qenë në teh të thikës, edhe mund të të flaknim jashtë’. Por unë nuk kam pasur mik, pasi unë kam qenë djalë i një polici dhe i një nëne që ishte kamariere. Në Amerikë punoja roje shkolle, por brenda javës ma vodhën shkollën 5 herë”, tha ai, ndërsa në një intervistë të mëparshme ka treguar punët e vështira që ka bërë gjatë kohës që jetonte në Amerikë.

Të fundit

Flet mjekja që trajtoi ‘tezen’ e Tires: Fenomen individual! Keqardhje për pacienten që vdiq…

“E dashur, të falënderojmë me gjithë shpirt, jo vetëm për punën e përkryer, por mbi të gjitha për mirësinë,...

Video ku gatuan në kuzhinë me këpucë, Rama shpreh admirimin për Bashën

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një deklaratë për mediat. Ai u pyet nga gazetarët se çfarë mendon për videon e kreut të PD-së, Lulzim Basha,...

Manastirliu për arrestimet tek ‘’Shefqet Ndroqi’’: I shkojmë deri në fund çrrënjosjes së korrupsionit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka komentuar valën e arrestimeve tek ‘’Shefqet Ndroqi’’ pas zbulimit të skandalit me sanitaren Tire Alldervishi. Manastirliu në një apel...

“Duarartë e i papërtuar”, humb betejën me Co*id-19 punonjësi i Kadastrës Shqiptare

Humbet betejën me koronavirusin punonjësi i Kadastrës Shqiptare Flamur Muçollari. Lajmin e trishtë e bën me dije ky Kadastra Shqiptare në Facebook, duke shkruar se...

“Kemi siguruar 1.6 milionë doza vaksinash”, Rama-qytetarëve: Mos u dyndni me ilaçe

Kryeministri Edi Rama, në konferencë për mediat, ka folur për sistemin shëndetësor shqiptar në kohën e pandemisë. Rama iu bëri thirrje shqiptarëve që të mos...

Lajme të tjera

Web TV