“Do të kthehem” Fjalimi i fundit, Trump: Më kujtoni mua sa herë që të ndodhin gjëra të mira në vend!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Donald Trump mbylli sot Presidencën e SHBA-ve dhe në fjalimin e tij të fundit në Joint Base Andreës tha se gjatë kësaj kohe vendi ka shënuar zhvillime të mëdha dhe se për çdo gjë të mirë që do vij pas falë reformave që ka bërë qeveria e tij duhet të kujtojnë atë.

“Dua të falenderoj të gjithë njerëzit për punën e madhe që kanë bërë dhe zonjën e parë për punë që ka bërë që kjo familje të funksionojë siç duhet. Ishte diçka shumë e veçantë ne kemi arritur shumë gjëra bashkë dhe çdo gjë e kemi bërë me dinjitet. Ne krijuam një forcë të re, një forcën hapësinore që është e mrekullueshme. Kemi ndryshuar sistemin e taksave dhe kemi krijuar reformën e taksave më të mirën në historinë e vendit. Po të shiko i statistikat do të kuptoni se sa vende të reja pune kemi krijuar. Do të ndodhin gjëra të mrekullueshme dhe na kujtoni neve kur këto të ndodhin. Kemi punuar shumë, ne hodhën çdo gjë në fushën e lojës, kemi kaluara shumë vështirësi dhe kemi pasur një pjesëmarrje të jashtëzakonshme votuesish në historinë e vendit.

Unë do të luftojë gjithmonë për ju, dhe do shpresoj të shihemi së shpejti. Dua të falenderojë zv.presidentin Mike Pence dhe të gjithë kongresmenët me të cilët kam bashkëpunuar”, tha Trump.

Zonja e parë Melania Trump foli në ceremoninë e lamtumirës së Presidentit Trump në Joint Base Andreës para se të niseshin për në Florida.

“Të qenit zonja juaj e parë ishte nderi im më i madh. Faleminderit për dashurinë dhe mbështetjen tuaj. Ju do të jeni në mendimet dhe lutjet e mia. Zoti ju bekoftë të gjithëve. Zoti i bekoftë familjet tuaja. Dhe Zoti e bekoftë këtë komb të bukur. Faleminderit,” ajo tha.

Të fundit

Del parashikimi i motit për javën e ardhshme, çfarë pritet të ndodhë pas ditëve të ftohta?

Vendi ynë u përfshi këtë fundjavë nga reshjet e dendura të dëborës ndërsa për javën që presim përpara parashikohet...

“E dua një jetë me ty”, Shën Valentini mbush rrugët në Përmet me dedikime dashurie (Foto)

Jo vetëm dëbora ishte risi sot në Përmet, por në ditën e të dashuruarve, 14 shkurt, shtyllat dhe trungjet e pemëve nëpër rrugë u...

I ftohti në Tiranë, Veliaj: 5 qendra sociale në gatishmëri për këdo që ka nevojë në këto ditë të ftohta

Në këto ditë të ftohta dimri, sidomos si kjo e sotmja, ku qyteti u mbulua nga dëbora, Bashkia e Tiranës deklaron se me të gjitha...

Moti i keq, FSHF shtyn të gjitha ndeshjet deri të shtunën më 20 shkurt

Moti i keq dhe reshjet e dëborës që kanë përfshirë të gjithë vendin tonë kanë detyruar Federatën Shqiptare të Futbollit që të shtyjë të...

Studimi befasues: Vitamina C dhe zinku nuk i zvogëlojnë simptomat e C*vid-19

A ndihmon vitamina C dhe zinku në luftimin e COVID-19? Ja ç’thonë studimet e reja! Jo, madje as në doza të larta, sipas disa provave...

Lajme të tjera

Web TV