Inaugurimi i Joe Biden bëhet në një ditë me diell, ndodh pas tre dekadash

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mund të duket e çuditshme por mediat në Amerikë i kanë kushtuar një vëmendje të veçantë edhe kohës në Washington DC.

Sipas CNN, kjo e sotmja kur do të emërohet Joe Biden si President është një ditë me diell, por pas tre dekadash që kur President u betua Bill Clinton.

Sipas parashikimit, më mesditë priten temperatura rreth 45 gradë, pjesërisht në qiell kryesisht me diell. Gjatë ceremonisë priten po ashtu erëra nga 35 deri në 40 mph, të cilat do të krijojnë disi ftohje. Por një mot i tillë i kthjellët nuk ishte parë prej tre dekadash të inaugurimeve të Presidentëve të SHBA.

Ja një vështrim i motit në përurimet e fundit:

Përurimi i Donald Trump 2017: Temperatura 48 gradë në mesditë. Me re. Shi i dobët në fillim të paradës.

Përurimi i Barack Obama 2013: Vranësira. Temperatura prej 45 gradë në mesditë.

Përurimi i Obamës në vitin 2009: Dielli i zënë nga retë. Erëra me shpejtësi rreth 20-25 mph.

Përurimi i George W. Bush në vitin 2005: Kryesisht qiell me re me një temperaturë prej 35 gradë në mesditë. Rreth 1 inç dëborë.

Përurimi i Bushit në vitin 2001: Një ditë e ftohtë e zymtë, me shi dhe mjegull, shikueshmëri deri në 2 milje dhe një temperaturë prej 36 gradë në mesditë.

Përurimi i Bill Klintonit 1997: Temperatura prej 34 gradë në mesditë me qiell kryesisht të vranët.

Përurimi i Klintonit në vitin 1993: Me diell dhe i këndshëm me një mesditë me temperatura të larta 40 gradë.

Të fundit

Shën Valentini i parë në Shtëpinë e Bardhë, bashkëshortja e presidentit Biden jep një mesazh dashurie (FOTO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden dhe bashkëshortja e tij, Jill, do të festojnë së bashku...

Gjenden trupat e 13 shtetasve të vrarë 

Forcat turke kanë gjetur trupat e 13 shtetasve turq të rrëmbyer nga kryengritësit kurdë në Irakun verior, tha të dielën ministri turk i Mbrojtjes,...

Kosova sot zgjedh sot parlamentin e ri, hakerohet faqja e KQZ-së, në vend të rezultateve dalin…

Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës është hakeruar. Ky veprim vjen në një kohë kur në Kosovë po mbahen zgjedhjet për...

Qeveria greke ndryshime në ligjin për punonjësit sezonalë, përfitojnë mijëra shqiptarë

Mësohet se ndryshimet që do të dërgohen të martën e ardhshme në parlament,konsistojnë në përmirësimin e draftit ligjor lidhur me afro 65.000 punonjës sezonalë...

Mohonte ekzistencën e virusit, Alfred Cako infektohet me C*vid-19

Alfred Cako i njohur si konspiracionist, është infektuar me Covid. Cako është një nga personat që ka mohuar ekzistencën e virusit madje për vaksinën...

Lajme të tjera

Web TV