“ Joe , ti e di që un fitova” mesazhi në letrën që Trump i la Biden

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

“Joe, ti e di që unë fitova”. Ka qenë ky mesazhi që pak më parë bëri bujë në mediat botërore pas letrës së fundit që Trump kishte lënë për Joe Biden pas inaugurimit të këtij të fundit si President i 46 i SHBA.

Donald Trump nuk ishte i pranishëm në ceremoninë e inaugurimit të Joe Biden, por megjithatë ai ka respektuar njërën nga traditat në ndërrimin e pushtetit, duke i lënë këtij të fundit një letër.

Mediet botërore raportuan më herët se Trump i ka lënë një letër Biden në Zyrën Ovale, por që përmbajtja ishte sekrete.

Trump ka shmangur thuajse çdo traditë që përfshinte një transferim paqësor pushteti.

Ai nuk e priti Biden në Shtëpinë e Bardhë pas zgjedhjeve dhe nuk e përshëndeti atë në derën e përparme të rezidencës, përpara ceremonisë së inaugurimit.

Të fundit

Gjenden trupat e 13 shtetasve të vrarë 

Forcat turke kanë gjetur trupat e 13 shtetasve turq të rrëmbyer nga kryengritësit kurdë në Irakun verior, tha të...

Kosova sot zgjedh sot parlamentin e ri, hakerohet faqja e KQZ-së, në vend të rezultateve dalin…

Faqja zyrtare e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Kosovës është hakeruar. Ky veprim vjen në një kohë kur në Kosovë po mbahen zgjedhjet për...

Qeveria greke ndryshime në ligjin për punonjësit sezonalë, përfitojnë mijëra shqiptarë

Mësohet se ndryshimet që do të dërgohen të martën e ardhshme në parlament,konsistojnë në përmirësimin e draftit ligjor lidhur me afro 65.000 punonjës sezonalë...

Mohonte ekzistencën e virusit, Alfred Cako infektohet me C*vid-19

Alfred Cako i njohur si konspiracionist, është infektuar me Covid. Cako është një nga personat që ka mohuar ekzistencën e virusit madje për vaksinën...

Serbia i dhuron Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç njofton se vendi i tij ka dhuruar Maqedonisë së Veriut mijëra doza të vaksinës Pfizer. Vuçiç u shpreh se Serbia...

Lajme të tjera

Web TV