Pamje spektakolare nga “Vila e Putin”, në kopshtin gjigand një kishë dhe një amfiteatër në ndërtim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kjo është kështjella e pretenduar e Presidentit rus Vladimir Putin. Një ndërtesë e madhe dhe superluksoze e cila shtrihet në 14 mijë m2 afët Gelendzhik në Detin e Zi.

Është përfolur gjithashtu se kjo vilë është ndëruar në një zonë ku nuk lejohen fluturimet ose e thënë ndryshe “no fly zone”.

Në fotot më poshtë vërehet arredimi luksoz, pishina, spa, qëndër relaksi dhe një kopësht gjigand.

Ajo që bie në sy është se në kopshtin e kësaj strkture  është vendosur një kishë   ortodokse e cila mendohet të jetë marrë nga  Greqia dhe të jetë tranferuar me copëza deri në brigjet e Detit të Zi.

Përveç kishës, në “shtëpinë” e Putin është duket të jetë ende në ndërtim një amfiteatër.

Një botë e krijuar Brenda një shtëpie.

Akuzat e para u hodhën nga kundërshtari më i fortë I Putin, nga lideri i opozitës ruse Alexei Navalny, ndërkohë që ishte në burg.

Të fundit

Nuk mungojnë surprizat/ Këta janë emrat për listat e PS që pritet të kandidojnë në Tiranë

Tirana është qarku ku nga zgjedhjet e ardhshme do të dalin 36 deputetë. Aty do të përqendrohet edhe beteja...

Do të përfaqësojë Shqipërinë/ Anxhela Peristeri me veshje tradicionale në Eurovision (Foto)

Këngëtarja e njohur Anxhela Peristeri do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion për këtë vit. Teksa është duke promovuar këngën e saj “Karma”, më të cilën...

Lajm i fundit/ Kamioni përplas për vdekje këmbësoren në Tiranë

Një kamion përplas për vdekje një person në Astir në Tiranë. Nuk dihen ende detaje të tjera nga kjo ngjarje e rëndë. Policia ndodhet në...

Tragjike në Vlorë/ Makina përplas për vdekje 7-vjeçaren

Një aksident i rëndë është regjistruar sot në aksin rrugor Vlorë-Peshkëpi, ku mjeti me drejtues shtetasin E. Sh., ka aksidentuar shtetasen e mitur me...

I dënuar për falsifikim dokumentesh/ GJKKO përfundon shqyrtimin për Luan Dacin, ja kur jepet vendimi

Përfundon shqyrtimi në Gjykatën e Posaçme të Apelit për ish-anëtarin e KPA, Luan Daci. Vendimi do të jepet më datë 8 mars në orën 11:00....

Lajme të tjera

Web TV