Prekëse/ Ushtari amerikan gjunjëzohet para varrit të djalit të Joe Biden

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një nga momentet më prekëse ditën e sotme ishte kur një ushtar amerikan nderoi varrin e djalit të presidentit të ri të SHBA-së Joe Biden gjatë vizitës tek Varrezat Kombëtare të Arlingtonit.

Ai është gjunjëzuar pranë varrit të birit të presidentit, më të madhit nga dy djemtë e tij , Beau Biden, i cili shërbeu një turne një vjeçar në Irak në 2008 si kapiten në Gardën Kombëtare të Delaware.

Ai vazhdoi karrierën më tej si Prokurori i Përgjithshëm i Delaware dhe u rrit në politikën amerikane para vdekjes së tij nga kanceri i trurit në moshën 46-vjeçare në 2015.

Si fëmijë, Beau i mbijetoi një aksidenti me makinë gjatë të cilit humbën jetën nëna e tij Neilia dhe motra e tij e vogël Naomi në vitin 1972. Kur Biden u bashkua për herë të parë në Senat në 1973, ai bëri betimin e tij për zyrën pranë shtratit të spitalit të djalit të tij.

Para kamerave, Biden u tha djemve se do të hiqte dorë nëse nuk do të kishte ndonjë “konflikt midis të qenit një baba i mirë dhe një senator i mirë. Ne gjithmonë mund të kemi një senator tjetër, por ata nuk mund të kenë një baba tjetër”. tha ai.

Të fundit

Cilat janë vendet me numrin më të lartë të të infektuarve dhe vdekjeve si pasojë e koronavirusit?

Që kur u regjistrua për herë të parë në fund të vitit 2019 në Kinë, Covid-19 është përhapur në...

Tentoi të përdhunonte 20-vjeçaren, flet xhaxhai i 44-vjeçarit: Po piu një gotë raki, atë punë ka

Policia e Lushnjes arrestoi një 44-vjeçar ditën e djeshme, pasi tentoi të përdhunonte një 20-vjeçare. Sipas informacioneve, Besim Hysllari shkoi në shtëpinë e të resë...

Masat nuk mjaftojnë, Alimehmeti: Të mbyllen baret dhe transporti publik

Masat e reja shtrënguese për uljen e infektimeve në popullatë nuk janë të mjaftueshme. Epidemiologu Ilir Alimehmeti propozon mbylljen për disa javë të transportit...

“Jam mërzitur”, Ish-politikani për pandeminë: Kam 11 muaj që nuk kam pirë një kafe jashtë shtëpisë…

Politikani i njohur i PS, Namik Dokle, i tërhequr në fakt prej kohësh nga jeta politike, ka zgjedhur të ndajë me miqtë e tij...

Përmbytjet në Shkodër, nis evakuimi i banorëve

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë përkeqësim të situatës në qytetin e Shkodrës. Në këtë qark kanë shkuar Forcat e Armatosura, të cilët...

Lajme të tjera

Web TV