Rikthehen lëkundjet e tokës, tërmet në Shqipëri

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lëkundje  sizmike janë regjistruargjatë natës së sotme në Pogradec dhe Elbasan.  Sipas EMSC tërmeti ka qenë me magnitudë 4.4 ballë i shkallës Rihter.

Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 2 km, ndërsa epiqendra rreth 22 km në perëndim të Pogradecit.

Dridhjet e tokës u ndjenë edhe në qytetin e Elbasanit, rreth 32 km në drejtim jug-lindje.

Të fundit

“Sondazhet nxjerrin fituese Vetëvendosjen”, diplomati Nesho: Zgjedhjet pikë kthese për historinë e Kosovës

Diplomati Agim Nesho, në një lidhje live me “News 24” për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, deklaroi se...

Të zhveshur pranë njëri-tjetrit, Dafina dhe Dj Geek urojnë Shën Valentinin

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri dhe Dj Geek janë një ndër çiftet më të pëlqyer të publikut shqiptar. Dyshja nuk i kursejnë fotot apo...

Del parashikimi i motit për javën e ardhshme, çfarë pritet të ndodhë pas ditëve të ftohta?

Vendi ynë u përfshi këtë fundjavë nga reshjet e dendura të dëborës ndërsa për javën që presim përpara parashikohet të dominojë moti i kthjellët,...

“E dua një jetë me ty”, Shën Valentini mbush rrugët në Përmet me dedikime dashurie (Foto)

Jo vetëm dëbora ishte risi sot në Përmet, por në ditën e të dashuruarve, 14 shkurt, shtyllat dhe trungjet e pemëve nëpër rrugë u...

I ftohti në Tiranë, Veliaj: 5 qendra sociale në gatishmëri për këdo që ka nevojë në këto ditë të ftohta

Në këto ditë të ftohta dimri, sidomos si kjo e sotmja, ku qyteti u mbulua nga dëbora, Bashkia e Tiranës deklaron se me të gjitha...

Lajme të tjera

Web TV