‘Sytë e gjithë botës janë nga ju’, Olta Xhaçka uron presidentin Joe Biden dhe Kamala Harris

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

 

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka qënë e para zyrtare shqiptare që ka uruar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden për marrjen e detyrës.

Në një status në rrjetet sociale, Xhaçka shkruan se tashmë gjithë sytë e botës janë drejt SHBA-së.

Xhaçka ka uruar për detyrën e re dhe zëvendësen e Biden, Kamala Harris.

‘Urime Joe Biden dhe Kamala Harris. Sytë e gjithë botës janë nga ju,” shkruan Xhaçka.

Të fundit

“Po bën lojë”, Eri akuzon një tjetër vajzë pas largimit të Melisës nga emisioni

Mbrëmjen e djeshme në “Përputhen Prime”, Melisa deklaroi largimin përfundimtar nga emisioni. Melisa tha se arsyeja kryesore është presioni...

“Teatër politik”/ Avokatët kritikojnë gjykimin e Trumpit në Senat

Avokatët e Donald Trumpit e kanë kritikuar procesin e impiçmentit kundër ish-presidentit, duke e quajtur atë një akt “të teatrit politik”, ndërsa kanë akuzuar...

I hodhën acid në fytyrë poshtë pallatit në Vlorë, Vilma poston videon emocionuese

Vilma Dule është 31 vjeçarja nga Vlora e cila 5 vjet më parë u sulmua me acid, poshtë pallatit ndërsa po shkonte për në...

Sajmiri dhe Genarda nuk përmbahen në dhomën e masazhit, puthje dhe përqafime të nxehta (Video)

Saimiri dhe Generda janë takuar këtë herë në një qendër estetike, ku veç masazhit nuk kanë munguar puthjet dhe skenat romantike mes tyre. Generda u...

Prezantuesja e re e Përputhen ‘kapet’ menjëherë me Ledjanën, ja çfarë i tha

Në puntatën e sotme ishte Antonela ajo që drejtoi emisionin Për’puthen, pasi moderatorja Bora Zemani vazhdon të jetë e infektuar me Covid-19. Hyrja e saj...

Lajme të tjera

Web TV