Taulant Balla: Kemi rënë dakord me Bashën ta çojmë LSI për skrap (VIDEO)

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla në emisionin “Absolut 4” u shpreh se kanë rënë dakord me Lulzim Bashën që të çojnë për skrap Lëvizjen Socialiste për Integrim.

“LSI është në një proces shkërmoqje. Figura politike të tyre kanë kërkuar të afrohen në PS. Ajo që po ndodh është që me Lulzim Bashën kemi rënë dakord, ai në 2017, ne tani, që LSI-në ta çojmë për skrap. Për këtë po punojmë të gjithë së bashku”, u shpreh Balla.

Më tej, ai ka thënë se veç emrave të njohur të LSI-së që i janë bashkuar PS-së, ka dhe kryebashkiakë të tjetër të kësaj force politike që duan t’i bashkohen socialistëve.

Të fundit

Rrëzohet Silvio Berlusconi, dërgohet me urgjencë në spital

Mediat italiane shkruajnë se ish-kryeministri Silvio Berlusconi e ka kaluar natën e djeshme në spital, pasi është rrëzuar në...

Doli të takonte fqinjin por “ngriu”, gruaja humb jetën nga i ftohti

Policia kanadeze ka njoftuar se një grua ka humbur jetën nga i ftohti, teksa po ecte nga shtëpia e fqinjit në drejtim të banesës...

Covid në Shqipëri/ Ulen lehtë rastet e reja ditore, 14 humbje jete

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 1105 raste të reja me COVID nga 4092 testime të kryera në total. Ndërkohë...

Balluku inspekton kantierin për ndërtimin e urës së re të Tapizës: Po ndërhyjmë në të gjitha pikat e zeza

Kantieri për ndërtimin e Urës së re të Tapizës, e cila do të garantojë një kalim të sigurt të të gjithë përdoruesve po merr...

Lajm i trishtë/ Covid i merr jetën shkrimtares dhe gazetares së njohur shqiptare

Covid-19 nuk ka kursyer as jetën e gazetares dhe shkrimtares shqiptare, Zenepe Luka. Gazetarja Luka ishte infektuar me virusin e rrezikshëm rreth 10 ditë më...

Lajme të tjera

Web TV