“Ti je dashuria ime” Vajza e vogël i dhuron lule Ramës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Teksa ka inspektuar pasditen e sotme në Qendrën Shëndetësore në Rrogozhinë, Kryeministri Rama ka gjetur ‘fansen’ e tij më të vogël.  Një vajzë i vogël i ka dhuruar lule duke i thënë ‘ah dashuria ime’. Rama insistoi që lulet t’ia jepte ministres Manastirliu por ajo nuk pranoi.

Vajza e vogël: Ah dashuri (dhe i drejton lulet)

Rama: Jepja lulet kësaj tetës (Për Manastirliun)

Vajza: Jo asaj!

Më pas brenda ambienteve të qendrës shendetësore një tjetër bisedë e veccantë mes Kryeministrit dhe vajzës.

Rama: Si e ke emrin

Vajza: Kela! Ti je dashuria ime. Të kam parë te reklama dhe kam thënë ‘o xhaxhi Edi Rama je dashuria ime’!

Rama qesh

Të fundit

Shkroi “shes votën” në Facebook/ E riu e pëson keq, arrestohet nga policia

Reshjet e shumta të borës kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim në disa zona të Kosovës. Në disa fshatra, banorët janë...

“Shën Valentin i rrallë”/ Rama publikon videon mahnitëse nga Tirana

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke postuar një video mahnitëse nga Tirana e mbuluar me dëbora. Krahas videos së postuar, kryeministri shkruan se...

Zjarri përfshin qendrën e vaksinimit, evakuohen personat në radhë

Një qendër vaksinimi kundër koronavirusit në Surrey të Britanisë së Madhe është përfshirë nga zjarri duke detyruar personat që ishin në radhë, duke pritur...

A do thyhet rekordi? Ja sa ka qenë temperatura më e ulët në Tiranë

Prej ditës së djeshme i gjithë vendi është përfshirë nga temperatura ekstremisht të ulëta, ndërsa qytete si Durrësi, Tirana dhe Berati janë zbardhur nga...

Zgjedhjet në Kosovë, ministrja Xhaçka: Kohë vendimtare për t’i treguar Europës maturi e mençuri

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka e cilëson një ditë vendimtare 14 shkurtin, ditën e zgjedhjeve parlamentare në Kosovë. Në në “Facebook”,...

Lajme të tjera

Web TV