Inaugurimi i Biden/ 60 dollarë vetëm maska, ja sa kushtoi në total veshja e Zonjës së Parë

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Jill Biden zgjodhi të vishej me ngjyrë blu oqeani në ditën e inaugurimit të bashkëshortit të saj si president i SHBA-ve për një arsye të veçantë.Ajo u shfaq me pallto blu, fustan poshtë, maskë dhe një palë doreza me të njëjtën ngjyrë.

Veshjen ia ka realizuar stilistja amerikane Alexandra O’Neill, themeluesja e markës Markarian. Jill Biden ndoqi traditën e zonjave të tjera të para të Amerikës duke mos zgjedhur dizajnerë të njohur apo të famshëm botërisht.

Palltoja është e dizajnuar me jakë dhe mansheta prej kadifeje në blu më të errët. Palltoja vjen duke u zgjeruar poshtë pjesës së belit, në mënyrë që të kombinojë me fustanin poshtë. Materiali i palltos është dekoruar me copëza kristali Swarovski të cilat ndriçojnë më tepër kur ekspozohet në dritë.

Sipas Alexandra O’Neill, Jill kërkonte këtë ngjyrë për të përcjellë mesazhin e besimit, konfidencës dhe stabilitetit.

Zgjedhjet e ngjyrave dhe stilit të zonjave të para amerikane kanë qenë gjithmonë nën lupë, pasi shumë prej i kanë përdorur si një mundësi për ti bërë dizajnerët që zgjedhin më të famshëm, si dhe për të dërguar mesazhe politike. Dhe duket se Jill Biden ia ka arritur me të dyja.

Veshja e Jill thuhet të ketë kushtuar 6 mijë dollarë. Këpucët nga Jimmy Choo kanë kushtuar 650 dollarë. Ndërsa çanta nga Tylet Ellis ka kushtuar 1450 dollarë, pa hequr 60 dollarë për maskën.

Të fundit

Praktimi i fesë në ushtri/ Halit Valteri denoncon rastin: Duhet ndryshim! Çdokush ka të drejtë të besojë

Deputeti i opozitës parlamentare Halit Valteri, në kuadër të projektligjit për disiplinën në Forcat e Armatosura të Shqipërisë ka...

Varianti anglez deri në 70% më vdekjeprurës? Ja çfarë thotë studimi

Duke ekzaminuar të dhëna nga disa studime të kryera në Mbretërinë e Bashkuar, studiuesit nga Grupi Këshillimor i Kërcënimeve për virusin e ri dhe...

Vritet babai i këngëtares së njohur, 64-vjeçari ndërron jetë në spital

Babai i Nicki Minaj është vrarë nga një shofer i papërgjegjshëm në New York. Në një deklaratë policia thotë se Robert Maraj ishte duke ecur...

Baton Haxhiu parashikoi saktë zgjedhjet në Kosovë, por a do godasë në shenjë edhe për fituesin e 25-prillit?

Analisti Baton Haxhiu ia ka dalë të godasë ën shenjë me parashikimin e tij për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovën që u mbajtën...

Endri Çelaj: Sakrifikoj gjithçka për futbollin! Fanella kuqezi, speciale

Endri Çelaj, futbollisti i talentuar shqiptar pa mbushur ende të 18-tat është transferuar nga klubi francez i Paris Saint-German drejt klubit italian të Veronës....

Lajme të tjera

Web TV