“ Ishte treguar shumë zemërgjërë”Joe Biden jep detaje nga letra që i kishte lënë Trump

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Donald Trump nuk u bë pjesë e ceremonisë së inaugurimit të pasardhësit të tij Joe Biden, por ndoqi një nga traditat e rëndësishme: i la letrën në Zyrën Ovale.

Pasi u betua si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden zbuloi në letrën e tij Trump ishte shprehur shumë zemërgjerë. Ai nuk dha më tej detaje se çfarë shkruhej në letër.

Trump vazhdoi kështu traditën e gjatë të vendosur nga presidentët e kaluar para tij, të cilët linin një letër për pasardhësin ku jepeshin këshilla nisur nga eksperienca e viteve të tyre në krye të shtetit.

Kur Trump hyri në Shtëpinë e Bardhë katër vite më parë, e cilësoi si “të bukur” letrën që Barack Obama kishte lënë për të, ku ndër të tjerash shkruante se nuk duhet ta shkatërrojmë demokracinë për përfitime personale.

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV