“Liria ka emër”, Rama kujton Ibrahim Rugovën: Sa më shumë kalojnë vitet, aq më shumë ai do të lartësohet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar sot presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, në kuadër të 15-vjetorit të vdekjes së tij.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i qeverisë theksoi se sa më shumë kalon koha, aq më shumë lartësohet Ibrahim Rugova.

“Sa më shumë kalojnë dhe do të kalojnë vitet, aq më shumë do të lartësohet Ibrahim Rugova në sytë e krejt shqiptarisë”, -ka shkruar Rama, ndërsa ka postuar dhe një foto të Rugovës, hashtagun “LiriaKaEmër”.

Të fundit

Mjekut Prifti ju gjetën 250 mijë euro/ Qytetari: I dhashë para për operacion, më ktheu gjysmat pasi i afërmi më vdiq!

Report Tv mëson detaje të reja lidhur me arrestimin e mjekut Edvin Prifti. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta...

Kuvendi rrëzon dy dekrete të presidentit Meta, miratohen dy projekligje

Seanca e sotme plenare, në drejtimin e Kryetarit të Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, miratoi dy projektligje, dy projektvendime dhe rrëzoi dy dekrete te Presidentit...

Rama flet për skenarin e radhës dhe mbërritjen e 7020 vaksinave: Masat kufizuese do të jenë në fuqi deri..

Kryeministri Edi Rama me një postim në rrjetet sociale risjell në vëmendje atë që tha më herët ministrja e shëndetësisë Ogerta Manastirliu, që nga...

Moti i keq dhe pandemia/ Balla: Basha nga vila e tij telefononte se kishte ngelur në rrugë! Na rrofshin votat nëse s’mbrojmë qytetarët

Kreu i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla u është përgjigjur akuzave të bëra nga opozita lidhur me situatën e krijuar prej motit të...

U arrestua për korrupsion/ Gjyqtarja Enkeleida Hoxha shoqërohet në Prokurori për t’u marrë në pyetje

Prokuroria do të marrë në pyetje gjyqtaren e Krujës Enkeleida Hoxha. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se Hoxha është shoqëruar mesditën e sotme...

Lajme të tjera

Web TV