Mbyllet klasa në gjimnazin e Memaliajt, 7 nxënës me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Covid-19 prek 7 gjimnazistë në Memaliaj.

Burime për Ora News konfirmojnë infektimin e një nxënësi një javë më parë, i cili u konfirmua edhe pas bëri testin PCR.

Në të tilla kushte tamponi i’u është bërë edhe kontakteve të tij në klasë ku shumica kanë rezultuar të infektuar.

Kjo ka çuar në mbylljen e klasës së 11 në këtë gjimnaz, vendim ky që do të jetë në fuqi deri në shërimin e plotë të gjimnazistëve.

Mbetet për tu mësuar nëse ka të infektuar edhe nga stafi i mësuesve.

Të fundit

Listat e kandidatëve për deputetë në ‘sitën’ e KQZ, Celibashi: Po verifikohen formularët e vetëdeklarimit

Një ditë pas dorëzimit nga ana e partive politike të listave të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 25...

“Të kërkojë sa të dojë”/ Zbulohet skema, si mjeku merrte para për të bërë tamponë jashtë radhe (Emri)

Niko Nika, mjek i Instituti të Higjienës në Tiranë, ka rënë në pranga ditën e sotme pas një operacioni të SPAK, i akuzuar për...

Megaoperacioni në Itali, Shqipëri dhe Gjermani, Policia e Shtetit: Pesë persona u arrestuan në Vlorë

Policia e Shtetit, pjesëmarrëse në një tjetër operacion ndërkombëtar antidrogë të koduar "TIBUS". Operacioni i zhvilluar në të njëjtën kohë në Itali, Shqipëri dhe Gjermani. Në...

Qytetarja në Kamëz ironizon Kryemadhin: A na keni sjellë ndonjë tufë me lekë?

Kur mbetet më pak se një muaj nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka dalë ditën e sotme në terren,...

Dalin detaje të reja nga vrasja e Klodian Rashës: Viktima nuk ka përdorur as armë as substanca narkotike

Dalin detaje nga dosja hetimore për vrasjen e Klodian Rashës. Në dosje bëhet e ditur se ka rezultuar se në duart e Klodian Rashës nuk...

Lajme të tjera

Web TV