Në kohë rekord / Kryeministri Rama nga Kruja:Pas 7 palletesh, ndërtohet shkolla nga themelet

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka inspektuar punimet në zonën e Krujës, ku po rindërtohen shtëpitë e shkatëruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Rama është shoqëruar gjatë vizitës së tij nga ministri i Rindërtimit.

Ahmetaj tha se Bubqi dhe Thumana janë tashmë dy zona, që kanë marrë një zhvilliim modern. Rama u shpreh se një shkollë e re u ndërtua nga themelet.

“Donatorët sot kanë përfunduar shkollën e parë në Krujë. 45 familje do jetojnë në 7 pallate që do të ndërtohen. Bubqi dhe Thumana kanë model i zhvillimit modern” tha Ahmetaj.

“Pas përfundimit të krejt infrastrukturës nis puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve katërkatësh, ndërkohë që themelet e shkollës së re sapo kanë përfunduar e po hidhet pllaka e katit të pare” shkruan Rama.

Të fundit

Humbën babin dhe akuzuan mjeken Qato se nuk i shërbeu, vihen nën hetim dy motrat Lalo

Policia ka nisur procedimin penal për dy shtetaset E.L dhe I.L, pasi nëpërmjet rrjeteve sociale dhe medias së shkruar,...

Gjoba në vlerë 216 mijë e 350 euro për subjektet politike/ Zbulohet arsyeja e fortë

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa (PZAP), ka shqyrtuar dhe vendosur sot lidhur me 10 ankesa për thyerjen e heshtjes zgjedhore dhe ditën e...

Covid në Berat/ Prej 1 jave qytetarët nuk kanë marrë përgjigjet e tamponëve

Testet e Covid-19,të kryera në qytetin e Beratit nuk kanë marrë asnjë përgjigje që prej dt.11 Shkurt. Burime të sigurta dhe të besueshme brenda...

Plas sherri në Shkodër, i plagosuri qëllohet me qytën e pistoletës në fytyrë

Një konflikt ka ndodhur sot në qytetin e Shkodrës, në lagjen Parrucë, me pasojë plagosjen e një personi. Nga sherri ka mbetur i plagosur në...

Lidhje jashtë Përputhen? Atdheu kapet mat me bjonden sexy

Atdheu ka qenë ndër djemtë më të përfolur në "Përputhen". AI është quajtur si një ndër më simpatikët dhe tërhoqi më shumë vëmendje me...

Lajme të tjera

Web TV