U infektua për herë të dytë nga COVID-19, ndërron jetë pacienti

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet gjermane janë vënë në alarm nga mutacioni i ri i virusit që po përhapet me shpejtësi dhe po infekton mijëra njerëz çdo ditë.

Një 73 vjeçar që i mbijetoi koronavirusit disa muaj më parë, u infektua sërish dhe humbi jetën, ndërsa mediat njoftuan se viktima mund të jetë infektuar për herë të dytë nga mutacioni britanik.

Vdekjet nga riinfektimet janë shumë të rralla, pasi zakonisht kur dikush preket për herë të dytë, infeksioni është më i butë.

Ndërkohë sipas një studimi të publikuar së fundmi, mutacionet e zbuluara në Britani, Brazil dhe Afrikën e Jugut mund ta bëjnë joefektive vaksinën.

Të fundit

Etna ndriçon qiellin e natës me ‘ujëvarën’ e llavës 1,500-metra të gjatë

Shpërthimi spektakolar i vullkanit Etna arriti kulmin dje teksa ujëvara e llavës së tij zgjatej deri në 1,500 metra...

Befason Trump: Do të kandidoj sërish në 2024

Fushata elektorale 2024 nis këtë të dielë: “Do të jem unë kandidati republikan në zgjedhjet e ardhshme presidenciale”. Kjo është ajo që pritet të thotë...

Nëse iu këput lodhja direkt pasi hani bukë, ja çfarë jeni duke bërë gabim

I ka ndodhur të gjithëve që pasi kanë ngrënë drekë në punë, janë këputur dhe dembelosur, duke e bërë të pamundur të rikthejë energjinë...

Këshillat e zakonshme të pastrimit që mund të rezultojnë katastrofike, ja cilat janë

Mund të keni lexuar dhe dëgjuar mbi këshilla të ndryshme që ju vijnë në ndihmë në përditshmëri. Por ndodh që disa këshilla, të cilat...

Testimi për Covid-19 nëpërmjet telefonit, studiuesit gjejnë mënyrën për ta realizuar

FRANCË– Shpresat për kthimin e jetës në normalitet janë varur tek vaksina kundër COVID-19 por edhe tek testimi dhe identifikimi i rasteve të reja....

Lajme të tjera

Web TV