Aeroporti i Rinasit ka një njoftim të rëndësishëm për pasagjerët që do të udhëtojnë drejt SHBA-së

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Joe Biden dje, vetëm një ditë pasi mori detyrën si President i SHBA, urdhëroi që të gjithë pasagjerët që do të hyjnë në SHBA duhet të kenë bërë testin e Covid-19 dhe të karantinohen.

Ndërkohë sot Aeroporti “Nënë Tereza” njofton se duke filluar që nga 26 janari, të gjithë pasagjerët që udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duhet të paraqesin një rezultat negativ testi COVID-19 ose prova që e kanë kaluar COVID-19 përpara se të udhëtojnë.
Screenshot_4_copy.jpg


Të fundit

Macron pret Kurtin në Paris, ja për çfarë diskutuan

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti është pritur sot nga presidenti francez, Emmanuel Macron, në Pallatin Presidencial Elysee. Sipas një deklarate...

Madhështia e shkrimtarit argjentinas me prejardhje arbëreshe

Ernesto Sábato është shkrimtar argjentinas me prejardhje arbëreshe. Ai ka lindur në Rojas, provincia de Buenos Aires në Argjentinë më 24 qershor, 1911. Nëna...

Moderatorja e njohur ndan lajmin e trishtë: “Babi im i shtrenjtë nuk e mendova kurrë që do ikje kaq shpejt”

Ditë zie për moderatoren e sportit Vilma Masha. Vilma ka humbur njeriun më të shtrejtë, babain e saj. Lajmin e trishtë e ka bërë me...

Spanja “zgjohet” vonë, gjen Kroacinë në 1/8-tat, Suedia “peshkon” Anglinë

Spanja fitoi me rezultatin e thellë 5-0 ndaj Sllovakisë, por kjo fitore nuk i mjaftoi për të qenë kokë grupi, pasi Suedia mposhti 3-2...

Pema e zuri poshtë ndërkohë që ai po e priste, ndërron jetë shqiptari në Itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Itali ku një 44-vjeçar shqiptar ndërroi jetë . Incidenti fatal u regjistrua në Pescolanciano,...

Lajme të tjera

Web TV