Shi dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kjo e premte do të karakterizohet nga mot me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta duke sjellë reshje të izoluar shiu e dëbore në vendin tonë.

Por mesdita dhe pasditja sjellin herë pas here intesifikim të reshjeve në skajet veri-jug.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Të fundit

Erion Veliaj nga Rrogozhina: PD me Gridën përfundon forcë e katërt

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha nga Kryevidhi i Rrogozhinës, se ajo që...

Rama inspekton punimet në spitalin e Laçit: Hapet brenda 4 muajsh

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot nga afër punimet për spitalin e ri që do të ndërtohet në Laç, ku ndërtesa e vjetër u...

Analiza e ISP-së/ Në KQZ janë regjistruar 37 parti, 5 prej tyre konkurrojnë për herë të pare

Në krahasim me zgjedhjet 2017 dhe 2013 janë përkatësisht 12 dhe 31 parti politike më pak, por ka rritje në raportet 5:1 dhe 5:2...

Misteri që s’merr përgjigje/ I dyshuari për rrëmbimin e 3-vjeçares hetohet në një dokumentar të ri

Në vitin 2007, 3-vjeçarja Madeleine McCann u zhduk nga shtëpia e pushimeve ku ndodhej në Portugali, dhe nga ajo kohë nuk është gjetur asnjë...

Hiqej si administratore banke dhe zhvati 16 milionë lekë/ Arrestohet 36-vjeçarja në Tiranë, në kërkim bashkëpunëtori i saj

Një 36-vjeçare është arrestuar nga policia ndërkohë që bashkëpunëtori i saj është shpallur në kërkim pasi akuzohen se duke u prezantuar si administratorë banke...

Lajme të tjera

Web TV