Krimi makabër/ Përdhunohet dhe vritet 59-vjeçarja , trupi gjendet në frigorifer

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një grua 59-vjeçare nga Modena, me origjinë nga Carpi/Emiglia Romagna, u përdhunua dhe u vra në Santo Domingo në Republikën Dominikane, ku ajo jetonte prej dhjetë vitesh: një person është arrestuar. Trupi i gruas, Claudia Lepore, u gjet të enjten në një frigorifer ku kishte qendruar për të paktën tre ditë.

Hapja e frigoriferit u bllokua nga një shkallë: nuk përjashtohet mundësia që gruaja të kishte ngrirë për vdekje brenda. Viktima ishte e lidhur dhe goja i ishte mbyllur me një fashë.

Lajmi u bë i ditur nga “Il Resto del Carlino” në Modena. Sipas hetimeve, siç raportohet nga shtypi dominikan, motivi është i një natyre ekonomike. Denoncimin për zhdukjen e gruas e kishte bërë shoqja e saj Ilaria Benati nga Modena.

Gruaja, nga Modena, është në qendër të hetimeve nga policia lokale së bashku me një tjetër italian, Jacopo Capasso, një zhvillues i pasurive të patundshme gjithashtu nga Bavaro, dhe Antonio Lantigua alias ‘El Chino’ që konsiderohet autori material i vrasjes. Ky i fundit, që u rrëfye, tashmë është në burg. Ai ishte “punësuar” nga dikush për të kryer vrasjen kundrejt 200 mijë pesove (pak më pak se tre mijë euro).

Të fundit

“Po bën lojë”, Eri akuzon një tjetër vajzë pas largimit të Melisës nga emisioni

Mbrëmjen e djeshme në “Përputhen Prime”, Melisa deklaroi largimin përfundimtar nga emisioni. Melisa tha se arsyeja kryesore është presioni...

“Teatër politik”/ Avokatët kritikojnë gjykimin e Trumpit në Senat

Avokatët e Donald Trumpit e kanë kritikuar procesin e impiçmentit kundër ish-presidentit, duke e quajtur atë një akt “të teatrit politik”, ndërsa kanë akuzuar...

I hodhën acid në fytyrë poshtë pallatit në Vlorë, Vilma poston videon emocionuese

Vilma Dule është 31 vjeçarja nga Vlora e cila 5 vjet më parë u sulmua me acid, poshtë pallatit ndërsa po shkonte për në...

Sajmiri dhe Genarda nuk përmbahen në dhomën e masazhit, puthje dhe përqafime të nxehta (Video)

Saimiri dhe Generda janë takuar këtë herë në një qendër estetike, ku veç masazhit nuk kanë munguar puthjet dhe skenat romantike mes tyre. Generda u...

Prezantuesja e re e Përputhen ‘kapet’ menjëherë me Ledjanën, ja çfarë i tha

Në puntatën e sotme ishte Antonela ajo që drejtoi emisionin Për’puthen, pasi moderatorja Bora Zemani vazhdon të jetë e infektuar me Covid-19. Hyrja e saj...

Lajme të tjera

Web TV