Skadim i ID-së apo pasaportës? Ministria e Brendshme bën njoftimin e rëndësishëm

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ministria e Brendshme njofton të gjithë qytetarët se zyrat e aplikimit për pasaporta dhe krata identiteti janë të hapura dhe sot.

Sipas Ministrisë, të gjithë qytetarëve të cilëve iu ka skaduar afati i vlefshmërisë së mjeteve të identifikimit, mund të shkojnë sot, ditë e shtunë, në zyrat e aplikimit për të bërë rinovimin e tyre.

“Zyrat e aplikimit për id karta e pasaporta të hapura dhe të shtunën. Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për karta ID dhe pasaporta janë të hapura edhe sot, 23 janar 2021. MB fton qytetarët që u ka përfunduar afati i vlefshmërisë së kartave të identitetit, të kryejnë sa më parë procedurat për rinovimin e saj”, thuhet në njoftim.

Të fundit

Gjobë marramendëse/ Të rinjtë shqiptarë thyejnë rregullat: U mërzitëm nga karantina

Policia britanike ka gjobitur tre të rinj shqiptarë me nga 10 000 paund, pasi kanë udhëtuar 150 milje në...

Gjoba e KQZ-së për Veliajn/ Rama: Këto nuk janë inagurime, njerëzit presin të futen në shtëpitë e reja

Kryeministri Edi Rama, i cili së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe ministrin e Rindërtimit, Arben Ahmetaj ishin në Zall-Herr,...

Covid-19/ Sërish shifa të larta, mbi 1000 raste të reja infektimesh në vend

Shifrat e COVID-19 në vend mbeten të larta. Ministria e Shëndetësisë informoi sot se nga 4083 persona të testuar, 1143 prej tyre kanë rezultuar...

Si në filma/ Lokali kthehet në shesh lufte mes bandave të drogës

Një skenë e cila u ngjan filmave me narko trafikantë dhe përplasjeve mes tyre, por që ka ndodhur së fundmi në Meksikë është bërë...

Rama: Masat e reja duhen respektuar rigorozisht duke filluar nga partitë politike

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar edhe një herë masat e reja kufizuese të komunikuara sot nga Komiteti Teknik i Ekspertëve. Përmes një postimi në rrjetet...

Lajme të tjera

Web TV