Xhamia e Et’hem Beut ka pësuar çarje? Veliaj publikon foton dhe i përgjigjet PD-së: Ishte mastiç

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ditën e sotme në rrjetet sociale qarkulloi një foto e minares së Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, ku thuhej se ajo kishte pësuar çarje.

Por ajo që dukej si çarje e minares ka qenë vetëm një lëndë ngjitëse (mastiç), e cila është apstruar nga restauratorët e xhamisë.

Lajmi u përgënjeshtrua edhe nga kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili publikoi edhe foto që tregojnë se objekti i kultit është në gjendje të shkëlqyer.

“Silikoni i vendosur mes çatisë provizore per punimet e restaurimit dhe minares se xhamise eshte pastruar ne pak minuta. As ka krisje, as ka shembje. Ketu po kriset nje parti ne 5 copa qe mundohet te panikose besimtaret me mastik, dhe po shembet një rrjet portalesh gjobash! TURP”, shkruan Veliaj.

Të fundit

Infektohet me Covid-19 ministri i Mbrojtjes, ja si është gjendja e tij

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi ka rezultuar pozitiv me COVID-19, pas testimit. Lajmin e ka bërë të ditë vetë ministri...

Kobe, vogëlushi që akoma nuk di të flasë por është një shef i vërtetë (VIDEO)

“Gatimi është një mënyrë argëtimi për fëmijët dhe lumturi për të rriturit. Por gatimi me kujdes mbi të gjitha është një akt dashurie,” mishërimi...

Eleni Foureira tregon pse e mbajti të fshehtë origjinën shqiptare: Nuk pranohesha në shoqëri

Këngëtarja Eleni Foureira në një intervistë ka treguar se përse në fillimet e saj nuk ka treguar që ishte shqiptare. Ajo fillimisht ka thënë se...

U gjobit nga KQZ, Veliaj: Do ta apeloj! Kush shton 5 vila do të bëhet kryeministër, kush bën 5 shtëpi në ditë gjobitet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur sot kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj, me 825 mijë lekë të vjetra, lidhur me aktivitetet e tij politike. Ndërkaq,...

Capital T arrestohet nga policia, çfarë ka bërë reperi i njohur 

Reperi i njohur, Capital T i ka befasuar të gjithë fansat e tij në rrjetet sociale. Ai ka bërë të ditur se është arrestuar nga...

Lajme të tjera

Web TV