Bëri krimin makabër/ I riu del në park me kokën e prerë të babait

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një i ri i mbuluar në gjak, është parë nga fqinjët duke ecur dhe mbajtur në dorë kokën e prerë të babait të tij.

Pasi u shfaq në vendin e ngjarjes policia ukrainase, i riu ka përfunduar në pranga.

Sipas dëshmitarëve ata kishin parë Dmitry Ponomarenko, 30-vjeç, duke u larguar nga apartamenti i mbuluar në gjak dhe duke mbajtur në dorë kokën e babait të tij 53-vjeç Igor Ponomarenko.

Një fqinj i tha policisë se ai u ul në parkun e lagjes në Odessa, dhe ndezi një cigare sikur të mos kishte ndodhur asgjë e keqe.

“I mbuluar në gjak, mbante në dorë kokën e babait, u ul në park dhe ndezi një cigare”, tha fqinji i të riut të akuzuar për vrasje.

Në dëshminë e dhënë për policët, i riu nuk është treguar shumë u qartë për arsyet e krimit makabër. Forcat e rendit kanë filluar hetime për vrasje, dhe nëse dënohet ai do t’i kalojë 15 vitet e ardhshme në burg.

Të fundit

Vlorë/ Plagoset një person, dërgohet me urgjencë drejt spitalit

Një person ka mbetur i plagosur pasditen e kësaj të enjte në qytetin e Vlorës. Sipas Report Tv, ai është...

Margarita Kola: Pas rastit Xhoxhaj, Strasburgu do refuzojë të gjitha paditë e gjyqtarëve të përjashtuar nga drejtësia shqiptare

Jemi në një situatë ku një nga gjyqtaret që nuk e ka fituar vetingun, Altina Xhoxhaj , është refuzuar që çështja të shqyrtohet nga...

Nuk kanë fund telashet për Berlusconin, dërgohet me urgjencë në spital

Mediat italiane shkruajnë se ish-kryeministri Silvio Berlusconi e ka kaluar natën e djeshme në spital, pasi është rrëzuar në shtëpinë e tij në Romë. Sipas...

Doli të takonte fqinjin por “ngriu”, gruaja humb jetën nga i ftohti

Policia kanadeze ka njoftuar se një grua ka humbur jetën nga i ftohti, teksa po ecte nga shtëpia e fqinjit në drejtim të banesës...

Covid në Shqipëri/ Ulen lehtë rastet e reja ditore, 14 humbje jete

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 1105 raste të reja me COVID nga 4092 testime të kryera në total. Ndërkohë...

Lajme të tjera

Web TV