Luhen 3 të parat javës së 16-të të Superiores, Kastrioti ndal Vllazninë pa gola në Shkodër

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Fiton Kukësi, Skënderbeu dhe Apolonia ndajnë pikët në Korçë. Kategoria Superiore ka luajtur sot 3 takimet e para të javës së saj dhe pasdreke u zhvilluan dy prej tyre. Duke nisur nga ora 16:45 është luajtur përballja Vllaznia-Kastrioti, që u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa dy takimet e fundit luhen të hënën.

Në fakt, Kategoria Superiore e Kampionatit Kombëtar të Futbollit ka luajtur të dielën pasdreke dy takimet e para të javës së 16-të dhe në Stadiumin “Elbasan Arena”, Kukësi ka kapërcyer pësimin e një goli dhe fituar me përmbysje 2-1 ndaj Bylisit.
Stojanoviç i ka kaluar ballshiotët në epërsi në minutën e 26-të, por, 5 minuta para fundit të pjesës së parë, Ibraimi shënon për Kukësin. Në barazim 1-1 mbyllet 45-minutëshi i parë, ndërsa në të dytën, Eze do të gjejë rrugën e rrjetës për verilindorët, që përmbysin gjithçka dhe fitojnë me rezultatin 2-1 ndaj Bylisit, që zhytet në zonën e ftohtë të rënies nga Kategoria Superiore. Ndërkaq, në Korçë, Skënderbeu është ndalur në barazim 1-1 përballë Apolonisë, në atë të ishte një betejë për mbijetesë.

Dy 11-metërsha, një i realizuar nga Meksi për vendasit, në minutën e 49-të, dhe një nga Gjata për fierakët, kanë bërë që të dyja skuadrat të ndajnë nga një pikë. Takimi i 3-të i së dielës është luajtur pasdite dhe Vllaznia ka pritur në Shkodër Kastriotin. Pavarsisht se e ka mbizotëruar lojën dhe ka patur edhe dy pretendime për 11-metërsh, njëri prej të cilëve, i qenësishëm, skuadra vendase, e drejtuar nga trajneri gjerman, Tomas Brdariç, nuk ka arritur ta thyejë dot qëndresën e krutanëve.

Mbyllet kështu 0-0 përballja e luajtur në Stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës dhe Vllaznia ndalet në barazimin e 3-të këtë sezon, ndërsa për Kastriotin ky ishte i 6-ti. Kurse dy takimet e fundit luhen të hënën dhe pasdreke, Tirana pret në kryeqytet Laçin, ndërsa duke nisur nga ora 16:45, Partizani përballet me Teutën në Durrës, në duelin e dy skuadrave ndjekëse të Vllaznisë kryesuese.

Të fundit

Mjeku Edvin Prifti kërkon heqjen e arrestit me burg: Më ktheni lekët, janë kursime familjare

Zbardhet kërkesa në Apel e mjekut Edvin Prifti për heqjen e masës së sigurisë arrest me burg. Ai ka...

Kërkojnë përfshirjen në grupet me prioritet për vaksinim, MSH i përgjigjet farmacistëve

Ministria e Shëndetësisë i është përgjigjur Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë pas kërkesës së këtij të fundit për të përfshirë farmacistët në grupet me...

Kryevaksinuesit në Vlorë i bie të fikët pak para vaksinimit

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftuan më herët se sot pritet të nisë procesi i vaksinimit në qytetin e Vlorës. Mirëpo,...

E trishtë/ Shqiptari në Angli ndërron jetë pasi riinfektohet me mutacionin e ri britanik (Foto)

Një emigrant shqiptar në Londër ka humbur jetën pasi u riinfektua me koronavirus. Bëhet me dije se, Kujtim Kadiu vetëm 8 ditë më patë ka...

Alarm i ri nga Pfizer: Vaksina nuk mund të na mbrojë plotësisht nga varianti i Afrikës së Jugut

Një studim laboratorik sugjeron që varianti i koronavirusit në Afrikën e Jugut mund të zvogëlojë mbrojtjen e antitrupave nga vaksina Pfizer Inc / BioNTech...

Lajme të tjera

Web TV