Tronditet Durrësi/ I riu vritet me armë në mes të qytetit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit këtë pasdite, ku një i ri është vrarë me armë zjarri.

Më datë 24.01.2021, në orën 17: 20, në lagjen nr.16, Durrës, pas një konflikti të çastit dyshohet se është plagosur në këmbë, me armë zjarri shtetasi J. B., 32 vjeç, i cili më pas ka ndërruar jetë në spital

Në ambientet e Policisë janë shoqëruar disa shtetas të cilët ndodheshin në vendin e ngjarjes.

Nga ana e Policisë janë ngritur disa pika kontrrolli dhe po bëhet krehja e zonës, grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Të fundit

Mjeku Edvin Prifti kërkon heqjen e arrestit me burg: Më ktheni lekët, janë kursime familjare

Zbardhet kërkesa në Apel e mjekut Edvin Prifti për heqjen e masës së sigurisë arrest me burg. Ai ka...

Kërkojnë përfshirjen në grupet me prioritet për vaksinim, MSH i përgjigjet farmacistëve

Ministria e Shëndetësisë i është përgjigjur Urdhrit të Farmacistëve të Shqipërisë pas kërkesës së këtij të fundit për të përfshirë farmacistët në grupet me...

Kryevaksinuesit në Vlorë i bie të fikët pak para vaksinimit

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftuan më herët se sot pritet të nisë procesi i vaksinimit në qytetin e Vlorës. Mirëpo,...

E trishtë/ Shqiptari në Angli ndërron jetë pasi riinfektohet me mutacionin e ri britanik (Foto)

Një emigrant shqiptar në Londër ka humbur jetën pasi u riinfektua me koronavirus. Bëhet me dije se, Kujtim Kadiu vetëm 8 ditë më patë ka...

Alarm i ri nga Pfizer: Vaksina nuk mund të na mbrojë plotësisht nga varianti i Afrikës së Jugut

Një studim laboratorik sugjeron që varianti i koronavirusit në Afrikën e Jugut mund të zvogëlojë mbrojtjen e antitrupave nga vaksina Pfizer Inc / BioNTech...

Lajme të tjera

Web TV