Turqia dhe Greqia fillojnë negociatat nesër/ Ja cili është propozimi i Kryeministrit Rama

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Turqia dhe Greqia nesër ulen në takimin e parë të negociatave në Stamboll.

Dy delegacionet të përbëra nga diplomatët përkatës do të takohen në raundin e parë të bisedimeve eksploruese në Mesdheun Lindor ku me të gjitha gjasat Turqia do të tregojë pretendimet

Mediat greke raportojnë se Greqia në rast se pala turke shkel vijën e kuqe, atëhere s’ka më dialog, por nga ana tjetër shprehen të bindur se Erdogan nuk do e bëjë më këtë hap.

Pritet të shihet nëse Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendias, do të pranojë ftesën e homologut turk Mevlüt Çavuşoğlu për takim në Tiranë me propozim të kryeministrit shqiptar Edi Rama.

Të fundit

“Koha t’i japim fund luftës më të gjatë”/ Biden do të tërheqë trupat amerikane nga Afganistani

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, tha të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të fillojnë tërheqjen e...

“6 persona me shkopinj bejsbolli erdhën drejt meje”/ Zbardhet dëshmia e policit në Mamurras

Askush nuk i identifikon me emra të përveçëm të dyshuarit e familjes Fufi në Mamurras, tre prej të cilëve përfunduan në pranga për sulmin...

Manastirliu jep lajmin e mirë: Shqipëria siguron 50,000 vaksina “Sputnik V”

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka njoftuar sot se Shqipëria ka siguruar marrëveshjen për të marrë 50.000 vaksina Sputnik V të Rusisë. “Shqipëria siguron marrëveshjen...

Rama poston dy foto nga takimet elektorale të PS dhe PD: Pa koment

Kryeministri Edi Rama ka publikuar dy foto nga takimi elektoral i PS dhe PD në Dibër dhe Paskuqan të zhvilluar ditën e sotme. “Pa koment”,...

Shqipëria mbështet vendimin për tërheqjen e trupave nga Afganistani

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se sot ishte e pranishme në...

Lajme të tjera

Web TV