Macja hyn në kabinën elektrike dhe lë pa drita gjithë Librazhdin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një kabinë elektrike ka marrë flakë në qendër të qytetit të Librazhdit. Shkak dyshohet të jetë bërë një defekt elektrik, por banorët kanë thënë se brenda kabinës kishte hyrë një mace.

Për fat të keq është djegur dhe macja e cila ndodhej brenda në kabinë në momentin e ngjarjes si dhe disa kabllo.

Macja e cila është futur në kabinën elektrike, ka bërë të mundur një lidhje të shkurtër te transformatori, çka ka bërë që kabina të përfshihet nga flakët masive dhe e gjithë lagjja të mbesë pa drita.

Specialistët ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për riparimin e defektit.

Të fundit

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Covid-19/ 238 raste të reja, ja sa viktima u shënuan në 24 orë

Situata e COVID19 në 24 orët e fundit është si vijon: Janë kryer 2684 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 238 qytetarë. Rastet pozitive...

Ngjarje makabre/ Tre fëmijë të mitur gjenden të vdekur brenda në shtëpi, nëna e tyre arrestohet si autore e dyshuar

Tre fëmijë të moshës 5 vjeçare janë gjetur të therur dje në një apartament në Los Anxhelos. Policia lokale njoftoi se nëna e fëmijëve...

Lajme të tjera

Web TV