‘Më mirë martohu e bëj fëmijë’/ Deklarata e Albi Nakos që ndezi rrjetin

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Një 40-vjeçare ishte mes tyre që konkurroi këtë të diel në emisionin ‘Just Dance’ dhe ndërsa të gjithë duartrokitën për talentin, koreografi Albi Nako ishte i vetmi mes jurisë që e tërhoqi vëmendjen tek mosha. Madje bëri një deklaratë që nxehu rrjetin, pasi mund të cilësohet si seksiste, ai tha: “Mendoj që të garosh me këta të rinj, je në një moshë… më mirë martohu dhe bëj fëmijë sesa të vazhdosh kështu”.

Menjëherë e kundërshtoi balerina e njohur, Enada Hoxha: “Përkundrazi, unë them t’i japim një shans. Jam partizane që një balerinë mund të kërcejë pafundësisht. Unë them që do kërcej deri 100 vjeçe. Këtu vlerësohet pasioni dhe dëshira për të kërcyer. Duke parë Belën me gjithë këtë energji që ka”.

Dhe më pas Graciano Tagani: “Ti sapo vërtetove që baleti nuk ka moshë”.

Ndërsa moderatorja Dojna Mema u zhvendos në rolin e spektatorit, nuk tha asnjë fjalë por vetëm qeshte.

Ky veprim i saj po ashtu bëri që rrjeti të reagonte, shtuar faktin që Dojna ka qenë ndër ato moderatore që bënte monologë për mënyrën si trajtohen vajzat dhe gratë në vend. Por përtej atyre monologëve, dhe momenteve kur preket imazhi i saj personal, Donja vendosi të heshte dhe të qeshte, dhe arsyeja sipas saj ishte fakti që kur ka folur e kanë sulmuar.

Të fundit

“Pse gënjen, dhuratat i more nga ish-i dashuri në Belgjikë”, Atdheu i nxjerr “të palarat” Ledjanës

LedjanënDhurata që Ledjana mori për Shën Valentin me pusullën “Më mungon”, ka ngritur dyshime të mëdha në Përputhen, se...

Deputeti Selami Jenisheri: Ky parlament, më i mirë sesa ai kur ishin deputetë Fishta, Mjeda, Noli

Për deputetin Selami Jenisheri parlamenti shqiptar është parlamenti më cilësor që ka pasur ndonjëherë ky shtet. Sipas tij, asnjëherë Shqipëria nuk ka pasur një...

“Kush nuk vaksinohet humbet vendin e punës”, ky është shteti i parë që miratoi ligjin

Vatikani ka vendosur se ata që zgjedhin të mos vaksinohen kundër koronavirusit, do të pushohen nga puna. Vaksinimi është vullnetar, por një dekret i Presidentit...

Pas vdekjes së Irinej nga COVID-19, Kisha Ortodokse Serbe zgjedh patriarkun e ri

Mitropoliti i Zagrebit dhe Lubjanës, Porfirije, u zgjodh të enjten patriark i ri i Kishës Ortodokse Serbe. Kështu njoftoi Kisha Ortodokse Serbe në faqen...

FBI shkatërron organizatën kriminale shqiptare në SHBA, 16 të arrestuarit

FBI ka shkatërruar një organizatë kriminale shqiptare në SHBA, e cila merrej me organizimin e lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme. 16 persona janë...

Lajme të tjera

Web TV