Ndërron jetë profesori i Akademisë së FA, Xhaçka mesazh prekës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Është ndarë nga jeta pedagogu i Akademisë së Forcave të Armatosura, Agim Sulaj.

Lajmin e hidhur e jep ish-ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila thekson se Sulaj me shumë përkushtim kontribuoi në përgatitjen e brezave të tërë ushtarakësh dhe punoi më shumë profesionalizëm.

Mesazhi i Xhaçkës:

Trishtim e dhimbje pas lajmit për largimin nga jeta të profesor Agim Sulaj, një prej pedagogëve më të vjetër dhe më të vlerësuar të Akademisë së Forcave të Armatosura. Pata nderin të punoj me të, për një prej projekteve që ai kishte aq shumë përzemër: akreditimin e AFA si i vetmi institucion i arsimit të lartë për mbrojtjen dhe sigurinë në vend.

Mirënjohje e nderim për pedagogun, që me shumë përkushtim kontribuoi në përgatitjen e brezave të tërë ushtarakësh dhe punoi më shumë profesionalizëm, për atë që Akademia e Forcave të Armatosura është sot.

Ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve e kolegëve!

Të fundit

Ka 43 vite në Alaskë, biznesmeni shqiptar zbulon se e merr malli për fasule

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” ka patur intervista të shumta me shqiptarët që jetojnë në vendet e...

Hiqni dorë nga ilaçet, migrenën mund ta luftoni me këtë frut

Sëmundja e migrenës duket ndonjëherë se nuk ka shpëtim. E trashëgueshme, kjo sëmundje prek të rinj e të vjetër, duke i torturuar. Ilaçet jo...

Kërkojnë të lehtësojnë masat anti-Covid/ Shteti që do të testojë 2 herë në javë popullatën

Në Danimarkë janë të shqetësuar për variantin britanik të Covid, që është shfaqur në gjysmën e tamponeve pozitiv për koronavirus. Kopenhagen kërkon të lehtësojë masat...

Zbulohen personalitetet e njohura që do të vaksinohen kundër Covid-19 të dielën

Vaksinimi i personaliteve në moshë është kthyer në temë debati sot mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Meta e akuzoi këtë të fundit...

Patriarku i ri serb: Kosova është zemra e Serbisë

Patriarku i ri i Kishës Ortodokse Serbe, Porfirije, tha se për të dhe për Kishën në vend të parë do të jenë serbët e...

Lajme të tjera

Web TV