Përgjimet e anti-mafias italiane/ Balla: Ato që janë përmendur me emër i keni në presidencë dhe miq të Lulzim Bashës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kreu i PS-së, Taulant Balla u ndal të fliste për përgjimet e anti-mafias italiane.

“Eurodeputeti që përmendet është mik i vjetër i Lulzim Bashës e ka pasur edhe në zyrë e ka takuar edhe në Bruksel edhe në Vlorë. Nisja e hetimeve nga SPAK, një gjë shumë e mirë. Meqënëse po bëhet fjalë për një eurodeputet pyeteni se e keni pasur në zyrë.

Ato që janë përmendur me emër i keni në presidencë dhe miq të kryetarit të opozitës, për të tjera duroni dhe dëgjoni. Ajo që përshëndes është fakti që SPAK do të bëjë verifikime përkatëse dhe do duhet t’i shkoj deri në fund kësaj çështje, kjo është po hetohet nga drejtësisë fqinje”, tha Balla.

Të fundit

Bledi Çuçi rendit investimet: Turizmi aseti më i madh i Gjirokatrës për tu zhvilluar

Drejtuesi politik i PS-së në Qarkun e Gjirokastrës, Bledi Çuçi tha se turizmi është aseti më i madh që...

Rama ironizon programin ekonomik të PD-së: Menu me pjata imagjinare!

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga Nivica e Tepelenës ka komentuar sërish programin ekonomik të Partisë Demokratike, që u prezantua pak ditë më...

Gjendet i mbytur një 50-vjeçar në Durrës!

Në Durrës një 50-vjeçar është gjetur në breg të detit i mbytur. Në njoftimin e policisë së Durrësit thuhet se viktima ende nuk është identifikuar...

Koalicionet parazgjedhore/ Përçarje brenda opozitës?! PDIU regjistrohet e vetme në KQZ

Kreu i demokratëve Lulzim Basha dhe ai i PDIU-s Shpëtim Idrizi do të zhvillojnë sot një takim në selinë blu, për të vendosur nëse...

Lajme të tjera

Web TV