Regjistrohen lëkundje tërmeti në vend, epiqendra dhe magnituta

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në juglindje, disa minuta më parë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare, lëkundjet ishin me magnitutë 3.1 të shkallës Rihter.

Vatra ndodhet në thellësi 2 km, ndërsa epiqendra ndodhet 94 km në juglindje të Elbasanit dhe 19 km në jug të Korçës.

Të fundit

Rasti i parë në botë, “kirurgu robot” heq tumorin e veshkës ndërsa pacientja ishte zgjuar

Një tumor në veshkë është hequr nga një “kirurg robot”, ndërsa pacientja ishte zgjuar. Ky, sipas mediave italiane është...

“Djalin e lë në gjumë dhe e gjej në gjumë”/ Rama: Vaksinimin do e bëjmë jo më vonë se vendet europiane

Kryeministri Edi Rama tha nga Vlora se është i vendosur për t’i shkuar deri në fund zotimit të tij pavarësisht se ka një djalë...

Më në fund një lajm pozitiv për Covid-19, ja ç’ka ndodhur

Doza e parë e vaksinës kundër COVID-19 e Pfizer Inc është 85% efektive, ka zbuluar një studim i punëtorëve të kujdesit shëndetësor në një...

Vrasja e Shkëlzen Kastratit, identifikohen 4 autorët dhe shpallen në kërkim

Identifikohen autorët e vrasjes së Shkëlzen Kastratit në Fier, ngjarje e ndodhur më 1 shkurt të këtij vitit. Mësohet se policia ka shpallur në kërkim:...

Çifti nga Ukraina lidhen me zinxhirë, arsyeja po pushton rrjetin

Një çifti i ri nga Ukraina kanë lidhur veten me zinxhir për tre muaj, për të testuar fuqinë e dashurisë së tyre. Alexander dhe Viktoria...

Lajme të tjera

Web TV