U kap me armë pranë selisë së PS, Prokuroria kërkon 5 vite burg për Vladimir Gjutën

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

5 vite burg kërkoi prokuroria e Tiranës për Vladimir Gjutën.

Ky i fundit u kap pranë selisë së PS-së duke lëvizur me armë zjarri. Prokuroria e Tiranës kërkoi këtë masë dënimi në përfundim të gjykimit të tij për akuzën e “mbajtjes pa leje të amëve luftarake” dhe për “mbajtje pa leje të armëve të ftohta”.

Seanca e radhës, ku pritet të dëgjohen konkluzionet e mbrojtjes dhe të jepet vendim, u caktua në 27 janar.

Të fundit

Gjykata e Hagës cakton seancën ndaj ish-udhëheqësve të UÇK-së

Në faqen zyrtare të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, është bërë e ditur se me 11 shkurt,...

Ema Andrea flet pa “doreza” për marrëdhënien me të bijën

Aktorja e njohur dhe pedagogia Ema Andrea ka folur për marrëdhënien që ka me vajzën e saj Sara. E ftuar në emisionin “Refleksione”, Emës...

“E vrau mjekja”/ Rrëfimi rrënqethës i motrës: Si e kuptuam që vëllait i mungon zemra

Zbardhen detaje të reja nga ngjarja që ka shokuar mbarë opinionin publik, ku i riu Saimir Sula, i cili ndërroi jetë më 9 maj...

“E kapa gruan në shtrat me tjetrin, fajin e kam vetë”, historia e 42-vjeçarit nga Tirana

Një histori e pazakontë është rrëfyer nga një 42-vjeçar nga Tirana në emisionin “Jeta pa filtër” në News24. Përballë psikologes Ervisa Lula, e cila...

Thellohet skandali/ Abuzimi i 89-vjeçares nga nipi ndodhi më 11 janar, i biri e mbajti të fshehtë

Dy ditë pas arrestimit të Saimir Meçanit 36 vjeç, i cili akuzohet se dhunoi fizikisht dhe përdhunoi gjyshen 89-vjeçare, në fshatin Grabian të Divjakës,...

Lajme të tjera

Web TV