Del fotoja/ Kjo është infermierja që vodhi pacientin me COVID te spitali Infektiv, sot u arrestua

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kjo është Ronida Hysa e cila banonte në Durrës, infermierja e cila i vodhi kuletën dhe paratë në bankë një pacienti me COVID te spitali Infektiv në Tiranë.

Pas rastit të sanitares Tire Alldervishi, policia ka arrestuar një infermiere të Spitalit Infektiv e cila i vodhi paratë një pacienti pasi ky i fundit ndërroi jetë si pasojë e koronavirusit.

 

Policia ka vendosur në pranga 30-vjeçaren Ronida Hysa e cila banonte në Durrës. Kjo e fundit rezulton se i ka vjedhur një shumë parash në portofolin një pacienti i cili ndërroi jetë si pasojë e COVID-19. Ajo është kapur pas kontrollit të kamerave të sigurisë të spitalit.

Të fundit

Teknologji në zgjedhje/ KQZ paraqet pajisjen që identifikon votuesit

KQZ-ja ka demonstruar një pajisje e cila do të shërbej për të shmangur votimin e dyfishtë. Duke testuar teknologjinë për...

Dy vjet nga djegia e mandateve, Veliaj: Vetëm Basha ka fuqinë ta zerojë PD-në; kishte 43 deputete, e çoi ne zero

Dy vjet nga djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se Lulzim Basha e ka zeruar Partinë Demokratike. Gjatë...

Manastirliu: Vaksinim me ritme të shpejta të moshuarit në shtëpitë e përkujdesit anë e kënd vendit

Procesi i vaksinimit ka vijuar në 4 qendrat e vaksinimit në Tiranë, Shkodër, Vlorë, Fier. Vetëm gjatë ditës së djeshme janë kryer 1128 vaksinime...

Vdes shqiptari, la pas gruan 25 vjeçe dhe dy fëmijë të mitur, spitali nuk kishte mundësi trajtimi për rastet me Covid

“Një vdekje që mund të ishte shmangur”. Kështu shkruajnë mediat italiane lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur në Itali. 38-vjeçari ishte i infektuar me covid,...

Dje u martuan, sot vjen lajmi bombë, Arbenita është shtatzënë (FOTO)

Fero dhe Arbenita ditën e djeshme kurorëzuan në martesë dashurinë e tyre dhe lidhjen e gjatë që kishin. Këtë lajm ata e ndanë edhe me...

Lajme të tjera

Web TV