Koncert unik në kohë pandemie/ Këngëtarët dhe spektatorët shijojnë eksperiencën ndryshe

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

SHBA- Në një kohë kur është thuajse e pamundur të ketë grumbullime njerëzish për shkak të situatës së COVID-19, një grup roku “The Flaming Lips”, në Oklahoma në SHBA ka mbajtur një koncert unik ku të ftuarit e kanë ndjekur atë brenda flluskave plastike individuale.

Një ndër pjesëtarët e grupit tha “Është absurde por jemi i vetmi grup muzikor që e praktikojmë këtë mënyrë për të zhvilluar një koncert”.

Çdo flluskë mban oksigjen të mjaftueshëm për 3 persona për rreth 1 ore e 10 minutave.

Nëse secili prej personave të ndodhur brenda në flluskë dëshiron të largohet ka të drejtën të përdori shenjat identifikuese përmes së cilave bëhet e mundur një gjë e tillë, me ndihëm e stafit t ndodhur në ambientet e mbajtjes së koncertit.

Oklahoma ka raportuar 374,853 raste infektimesh me COVID-19 dhe 3,293 vdekje. Shteti aktualisht po siguron vaksina për punonjësit e kujdesit shëndetësor dhe banorët mbi 65 vjeç shkruan Shqiptarja.com.

Të fundit

Balluku në Kombinat: Mbështetje për sipërmarrjet që nxisin punësim

Drejtuesja politike e Partisë Socialiste për njësinë nr.6, Belinda Balluku vizitoi një prej fasonerive në zonën e Kombinatit, ku...

“Mendova që ta vras”/ Burri nga Fieri bën rrëfimin rrënqethës: E kapa gruan me komshiun, po ha turpin me bukë për…

“U trondita shumë kur kapa gruan time në flagrancë duke më tradhtuar me fqinjin. Në atë moment, mendova që ta vras, por jam i...

“E bën gjakun më të trashë”/ Ky ushqim është i ndaluar për të prekurit me koronavirus

Mjeku rus, Philip Kuzmenko, konfirmoi se njerëzit e infektuar me koronavirus duhet të kufizojnë sasinë e ushqimeve të kripura në dietën e tyre. Mbajtja e...

“Po çlirohen gazra helmues”/ Marrin flakë lëndët toksike në Korçë, rrezikohen 10 familje

Një ndërtese e ish-Trikotazhit në Korçë ku mbaheshin të depozituara lëndë toksike ka marrë flakë duke çliruar gazra helmues çka ka alarmuar të gjithë...

Sherr mes të rinjve në Çorovodë/ Dy të plagosur rëndë nisen me helikopter drejt Tiranës, ngjarja ishte e paralajmëruar

Dy të rinj të moshave 20 dhe 22-vjeç të identifikuar si Albi Çela dhe Edrian Myftari janë plagosur me thikë nga një 33-vjeçar Xhoni...

Lajme të tjera

Web TV