“Po kryhet transplanti i zemrës së qytetit”/ Rama publikon video nga kantieri i Laçit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në profilin e tij në Facebook nga kantieri i ndërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit në qytetin e Laçit.

Ai shkruan se këtu po kryhet transplanti i zemrës së qytetit falë bashkëpunimit mes qeverisë shqiptare dhe asaj turke për ndërtimin e blloqeve të banimit.

“MIRËMËNGJES DHE ME RILINDJEN E LAÇIT, KU PO KRYHET TRANSPLANTI I ZEMRËS SË QYTETIT, FALË NJË SËRË PROJEKTESH NGA NJË BLLOK I RI BANESASH ME MBËSHTETJEN E QEVERISË TURKE, TEK BLLOKU TJETËR I BANESAVE TË REJA, RIKONSTRUKSIONI I BANESAVE EKZISTUESE, SHKOLLAT E REJA, SPITALI I RI, BASHKIA E RE, SI EDHE INFRASTRUKTURA E RE NËNTOKËSORE E QYTETIT ME FINANCIM TË QEVERISË SHQIPTARE, JU UROJ NJË DITË TË MBARË” – SHKRUAN RAMA.

Të fundit

‘Makinë 150 mijë euro, 23-vjeçe dhe plot operacione’, kush është konkurrentja e re e Për’puthen

Nga Gentian Thomai Rastësisht sot ndoqa një pjese te emisionit Per’Puthen ne Top Channel dhe po hynte nje vajzë e...

Haradinaj publikon videon emocionuese: Beteja për njohje të plotë kërkon një President të fortë, i gatshëm të ballafaqohem me Serbinë e Vuçiçit

Kandidati për President i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar një video emocionuese të rrugëtimit të tij nga lufta për liri deri më sot. Haradinaj thotë...

Partia Demokratike cakton drejtuesit politikë për qarkun e Tiranës dhe të Kukësit

Partia Demokratike ka caktuar drejtuesit politikë për qarkun e Tiranës. Report Tv ka zbardhur listën e emrave të plotë. Ndërkohë në Kukës është caktuar...

Schumacher, surpriza më e madhe në Formula 1 për vitin 2021

Mbiemri legjendar Schumacher do rikthehet në sportin e Formula 1 për herë të parë pas 9 viteve, kur këtij sporti në vitin 2012 i...

Parashimi i yjeve për muajin shkurt nga astrologia Meri Gjini, ja cila është shenja më me fat

Në një intervistë në emisionin ”Rreze Dielli” në Report Tv astrologia Meri Gjini bëri parashikimin e yjeve për muajin shkurt. Ajo u shpreh se vështirësia...

Lajme të tjera

Web TV