Djali i Gold AG merr nënshtetësinë shqiptare/ “Gjaku i ri i kombit më të vjetër”

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Gold Ag u bë në 28 nëntor baba i një djali, të cilin e pagëzoi me emrin Gueril, emër tepër i veçantë që përkon dhe me ditën e lindjes së vogëlushit dhe kontekstin historik të Kosovës.

Në rrjete sociale, Gold AG s’na i ka kursyer pozat me të voglin. Së fundmi ai ka ndarë një foto në rjetet sociale, ku shihet i vogli me një pashaportë shqiptare.

“Jam gjaku i ri, i kombit ma t’vjetër. E gëzofsh shtetësinë shqiptare djali jem,” shkruan ai në rrjetet sociale.Screenshot_8.png

Të fundit

Zyrtare/ Sulmuesi i Tiranës transferohet te klubi i madh europian

Tirana ka gjetur akordin me Legian e Varshavës për të transferuar sulmuesin Ernest Muçi drejt Polonisë. Tirana bën me dije...

NASA tërhiqet nga tërhiqet nga plani, nuk do të dërgojë njerëz në Hënë

Administratori në detyrë i NASA-s, Steve Jurczyk e bëri të qartë se objektivi i dërgimit të njerëzve në Hënë deri në 2024-tën, nuk duket...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, qëllohet në drejtim të një makine

Një makinë në Shkodër është qëlluar me armë zjarri. Sipas informacioneve të deritanishme, nuk raportohet për persona të lënduar. Mësohet se ka ndodhur pak minuta...

Tre shenjat e zodiakut që vendosin marrëdhënien e tyre në plan të parë

Marrëdhëniet më të mira janë ato ku partnerët mbështesin njëri-tjetrin, vendosin nevojat e partnerit mbi ato dhe ndihmojnë në krijimin e një baze besimi...

U shtir si gjinekolog dhe përdhunoi një vajzë, si e mashtroi 26-vjeçari të miturën

Një 26-vjeçar bëri sikur ishte gjinekolog dhe përdhunoi një vajzë. Pas arrestimit prokurorët kërkuan një dënim me gjashtë vjet e tetë muaj burgim. Ngjarja...

Lajme të tjera

Web TV