Kryebashkiaku i Kamzës çon në SPAK Xhelal Mziun, e akuzon për shpërdorim detyre

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli ka paditur në SPAK për shpërdorim detyre ‘paraardhësin’ e tij në detyrë, Xhelal Mziun.

 

Suli e akuzon Mziun për një leje që ka dhënë ky i fundit në kohën kur ishte kryebashkiak për ndërtimin e një thertoreje në Laknas.

 

Në zgjedhjet e fundit lokale, Xhelal Mziu nuk kandidoi për shkak të bojkotit nga PD, dhe Rakip Suli fitoi i vetëm Bashkinë e Kamzës. Më parë ata kanë qenë në përballje për kryebashkiak, ku ka fituar Xhelal Mziu.

Të fundit

Sekuestrohen 225 000 stërlina në një furgon në portin e Barit/ Kishin destinacion Shqipërinë

Sekuestrohen 225 000 stërlina në portin e Barit, të cilat kishin si destinacion Shqipërinë. Mësohet se paratë u gejtën...

Koronavirusi ‘gjunjëzon’ edhe Rihannën

Dy vite pas hapjes së bujshme dhe shumë të komentuar, Rihanna do të mbyllë kompaninë me linjën e saj të veshjeve, Fenty. Mediat e huaja...

Në ‘luftë’ prej ditësh me Covid-19, mjeku kardiolog njofton: Pipero është nisur në Itali për kurim

Mjeku i njohur kardiolog Petrit Vargu ka bërë një postim në rrjetet sociale, ku tregon se mjeku Pëllumb Pipero është dërguar për kurim në...

Variantet e reja të Covid/ A është e nevojshme një dozë e tretë e vaksinës?

Vëmendja e komunitetit shkencor ndaj varianteve të koronavirusit Sars-Cov-2 është shumë e lartë. Indikacionet paraprake që vijnë nga vendet ku, ata janë bërë dominuese,...

Gazetari zbulon sekretin e Ardit Gjebreas: Çfarë më tha për këtë këngëtare në darkën familjare

Gazetari Enkel Demi ka zbuluar një sekret të producentit Ardit Gjebrea, gjatë kohës që ishin në një darkë familjare. Ai ka thënë në "ABC e...

Lajme të tjera

Web TV