Ndër të parët që morën vaksinën/ Pipero infektohet me Covid-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, është infektuar me koronavirus. Të martën, rezultati i testit të tij ka dalë pozitiv, 14 ditë pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer.

I kontaktuar nga A2, Pipero tha se është në gjendje të mirë, pasi i janë shfaqur vetëm simptoma të lehta, si dhembje koke.

Infektimi i Piperos është rasti i parë në vendin tonë që një person infektohet me koronavirus pasi ka marrë dozën e parë të vaksinës.

Deri tani, në Shqipëri janë vaksinuar rreth 500 persona, të gjithë mjekë dhe infermierë, si dhe kryeministri Edi Rama.

Të fundit

Kurba e të infektuarve me Covid në rritje/ Mjeku Alimehmeti tregon se kur do të duket efekti i vaksinës

Mjeku Ilir Alimehmeti thotë se rritja e numrit të rasteve të reja me Covid ishte diçka e pritshme për...

“Lulzim Basha kryeministër”/ Rama ironizon me shifra sondazhin e publikuar nga kryedemokrati

Pas një sondazhi që publikoi kryedemokrati Lulzim Basha në faqen e tij zyrtare të ‘Facebook’ ku thuhej se qytetarët kishin votuar që pas 25...

Elon Musk dështon, raketa “Starship” shpërthen gjatë provës

Fluturimi i dytë provë i raketës futuriste “Starship”, e kompanisë SpaceX, përfundoi me një tjetër shpërthim të martën. Kompania e sipërmarrësit Elon Musk lëshoi prototipin...

“ Shpirti im e di ç’po heq”/ Pasi humbi 40 mijë followers “shpërthen” Tea : S’morëm kokërr leku(VIDEO)

Tea Trifoni, konkurenta e programit “Përputhen” ka bërë një deklaratë të fortë orët e fundit dhe përmes një video të realizuar nga vetë ajo,...

Erdogan sulmon komunitetin LGBT, arrestohen mbi 150 studentë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan ka sulmuar lëvizjen LGBTI të vendit gjatë një vale protestash studentore. Presidenti vlerësoi krahun e të rinjve të partisë së tij,...

Lajme të tjera

Web TV