“Po qaja si fëmijë i vogël, ai më tha se s’po ja del”, deputeti rrënqeth me përjetimin e infektimit të vëllait nga Covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Deputeti grek, Giannis Kallianos ka folur për gjendjen e rëndë të vëllai, i cili prej disa ditësh është i prekur nga koronavirusi.

Me anë të një postimi në rrjtet sociale ai shkruan se vëllai i tij është në gjendje të rënduar, në spital dhe se po lufton me jetën.

Deputeti me fjalë që prekin, u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të zbatojnë rregullat, duke thënë se koronavirusi u rrezikon jetën.

“Jam përpjekur të rri i qetë gjatë gjithë këtyre ditëve sepse psikologjikisht nuk jam aspak në rregull, por zemërimi im është i lartë ndaj mohuesve të maskës dhe të gjithëve që mendojnë se nuk ka Coronavirus.

Vëllai im është shtruar në spital për ditë me koronavirus, me oksigjen për shkak problemit të frymëmarrjes, me 40 temperaturë, ethe për disa ditë, me pneumoni.

Ditën tjetër nuk shkonte mirë. Ethet nuk po binin për ditën e 10-të dhe ngopja e oksigjenit të tij po zvogëlohej vazhdimisht.

Uroj që asnjë person në botë të mos e kalojë këtë dhimbje në zemër dhe ankth që familja ime dhe e tij po përjetojnë këto ditë. Ditën tjetër qaja vetëm si fëmijë i vogël sepse e mora në telefon dhe ai po rrinte pa thënë qoftë edhe një fjalë. Me tha qe nuk shkon mire dhe qe ka shume frike. Ndjeva sikur nuk mund të bëja asgjë për ta ndihmuar, madje as të shkoja ta takoja. Ai ishte shumë i frikësuar, në një dhomë me një fëmijë tjetër dhe ata po zhvillonin betejën së bashku. Fatmirësisht ata të dy po përmirësohen shumë ngadalë por në mënyrë të qëndrueshme.

Ju lutemi kini shumë kujdes, nuk mund ta imagjinoni sa probleme krijon Coronavirusi.

Lexo edhe :  Moti i keq / Studentët dhe fëmijët e bllokuar, transportohen me zjarrfikëse

Vaksinohuni kur të jetë koha juaj. Kujdes, mbani maska, mos harroni asnjë sekondë të jeni përgjegjës. Ju lutem, e jetoj nga afër,” shkruan ai ndër të tjera.

Të fundit

‘Makinë 150 mijë euro, 23-vjeçe dhe plot operacione’, kush është konkurrentja e re e Për’puthen

Nga Gentian Thomai Rastësisht sot ndoqa një pjese te emisionit Per’Puthen ne Top Channel dhe po hynte nje vajzë e...

Haradinaj publikon videon emocionuese: Beteja për njohje të plotë kërkon një President të fortë, i gatshëm të ballafaqohem me Serbinë e Vuçiçit

Kandidati për President i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar një video emocionuese të rrugëtimit të tij nga lufta për liri deri më sot. Haradinaj thotë...

Partia Demokratike cakton drejtuesit politikë për qarkun e Tiranës dhe të Kukësit

Partia Demokratike ka caktuar drejtuesit politikë për qarkun e Tiranës. Report Tv ka zbardhur listën e emrave të plotë. Ndërkohë në Kukës është caktuar...

Schumacher, surpriza më e madhe në Formula 1 për vitin 2021

Mbiemri legjendar Schumacher do rikthehet në sportin e Formula 1 për herë të parë pas 9 viteve, kur këtij sporti në vitin 2012 i...

Parashimi i yjeve për muajin shkurt nga astrologia Meri Gjini, ja cila është shenja më me fat

Në një intervistë në emisionin ”Rreze Dielli” në Report Tv astrologia Meri Gjini bëri parashikimin e yjeve për muajin shkurt. Ajo u shpreh se vështirësia...

Lajme të tjera

Web TV