‘Show’ shqiptarësh në Atalanta-Lazio, Gjimshiti dhe Muriqi shkundin rrjetën

113 563 lexime

120,178FansaPëlqeje

Në këto momente po luhet sfida mes Atalantës dhe Lazios në Kupën e Italisë.

Protagonistë janë bërë dy lojtarët shqiptarë, Berat Gjimshiti dhe Vedat Muriqi duke shënuar për skuadrat përkatëse.

Ishte mbrojtësi kuqezi ai që realizoi fillimisht për bergamaskët duke i kaluar në avantazh minimal 1-0. Pas 10 minutash ishte gjigandi i Kosovës, Vedat Muriqi që barazoi shifrat duke shpërblyer besimin e trajnerit Inzaghi dhe duke heshtur kritikët.

Kështu në një supersfidë si kjo e sotmja, lojtarët shqiptarë lanë gjurmën e tyre që në 20 minutat e para


Të fundit

Misionari amerikan në 1922: Shqipëria është çelësi i Ballkanit

Nga Ilir Ikonomi Në vitin 1922, kur në qeverinë e SHBA diskutohej për njohjen e Shqipërisë, ka patur një njeri...

Kur dhe pse lindi NATO?

Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut: NATO, lindi më 4 prill 1949: kjo është dita në të cilën në Uashington (Shtetet e Bashkuara)...

Negociatat për presidentin, Alibeaj: Transparenca ilaçi kundër pazareve

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj tha se për çështjen e presidentit, transparenca është ilaçi kundër pazareve. Ai gjatë fjalës së tij...

Negociatat për presidentin e ri/ Balla: PS seriozitet dhe gatishmëri për konsensus

Kreu i Grupit të PS Taulant Balla në një komunikim për media, tha se është vendosur që ditën e nesërme do të jetë prezente...

SHBA zbulon tunelin gjigant të trafikimit të drog*ve në kufi me Meksikën

Autoritetet në SHBA kanë njoftuar sot zbulimin e një tuneli të sofistikuar të trafikimit të drogave, i pajisur me sistem hekurudhor dhe rrymë elektrike...

Lajme të tjera

Web TV