Çuçi nga Kuvendi: OFL do mbetet në histori, një mesazh i fortë për botën e krimit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në kuvend po diskutohet sot Akt Normativ për të shtyrë efektet e OFL, që Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të mund të vijojë me punën për shqyrtimin e qindra çështjeve që janë në pritje.

Në fjalën e tij në Kuvend, ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është shprehur OFL është një mesazh i fortë për të botën e krimit se askush nuk mund ta gëzojë pasurinë e vendosur nga aktiviteti kriminal

“OFL pati një efekt mjaft të ndjeshëm në uljen e kurbës së krimit dhe korrupsionit. Do të mbetet në historinë e vendit si moment kulmor në luftën ndaj grupeve kriminale. Ky operacion po ia arrin qëllimin për të cilin u kërkua edhe Akti Normativ një vit më parë.

Ky është një mesazh i fortë për të botën e krimit se askush nuk mund ta gëzojë pasurinë e vendosur nga aktiviteti kriminal.  Arsyeja pse e kërkojmë miratimin e këtij akti është që GJKKO të vazhdojë punën dhe të marrë vendimin për të gjitha pasurinë që janë të dyshuara se vijnë nga krimi”,


Të fundit

Halim Kosova: Rama më tha se e kam derën e hapur, ndaj i kërkova leje Bashës të kaloja nga krahu tjetër

Mjeku i njohur Halim Kosova, i cili nuk ishte në listat e kandidatëve të Partisë Demokratike për zgjedhjet e...

Tronditëse/ Dyshohet se u helmuan nga ushqimi, vdesin tre anëtarë të familjes shqiptare

Tre anëtarë të një familjeje kosovare kanë vdekur në Shqipëri. Vdekjen e tyre e ka konfirmuar kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, përmes një telegrami...

Pamje nga aksidenti shokues/ Momenti kur traileri përplas gruan në bagazhin e makinës së saj (Video)

Një incident i papritur ka ndodhur para një supermarketi në Leçe të Italisë. Një kamion i madh mallrash papritur bëri një lëzivje mbrapa duke...

E rëndë/ Bombë në një shkollë për vajza, të paktën 40 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur

Shpërthime të shumta në një shkollë në kryeqytetin e Afganistanit vranë të paktën 40 njerëz dhe plagosën dhjetëra të tjerë, kryesisht studente femra në...

Lufta kundër Covid/ Deri tani 596.766 vaksinime në të gjithë vendin, vetëm sot 11.073 të vaksinuar

Ka shkuar në 596.766 numri total i vaksinimeve të kryera në vend që prej fillimisht të fushatës. Vetëm 24 orët e fundit janë kryer...

Lajme të tjera

Web TV