Qytetarët sfidojnë erën e shpejtë 136 kilometra në orë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

 

Moti i ftohtë ka goditur qytetin rus të Vladivostok.

Banorët e saj janë duke testuar aftësitë e rezistencës me erërat e forta që kanë një shpejtësi prej 136 kilometra në orë.

Fillimisht ishin reshjet e shiut që ngrinë tokën, ndërsa më pas rrugët u shndërruan në terren për patinazh. Erërat e forta kanë penguar qarkullimin e qytetarëve dhe shoferëve të automjeteve që nuk kanë mundur të lëvizin rregullisht.

Shihet problemi që po hasin banorët në këto ditë të ftohta dimri. Deri më tani, të paktën 60 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësorë për shkak të lëndimeve në akull.

Të fundit

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Lajme të tjera

Web TV