test

Aktori i njohur turk pranon origjinën Shqiptare/ “Jam shqiptar, ja nga cili qytet”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Aktori i famshëm turk, Kivanc Tatlitug, nuk e ka fshehur asnjëherë origjinën shqiptare.

Por i lindur dhe i rritur larg vendlindjes së të parëve, askush nuk do të mendonte se do ta pranonte me kaq krenari origjinën.

I famshëm për rolet e tij në shumë seriale turke, një pjesë e mirë e të cilëve janë transmetuar edhe në ekranet shqiptare, Behlul nuk i ka harruar rrënjët. Përkundrazi.

Në një intervistë të dhënë për stacionin turk CNN, pasi u bë protagonist në shumë prej serialeve turke dhe u shpall si një ndër aktorët më të mirë në vend, Kivanc, ndërsa ka folur për fëmijërinë, adoleshencën e më tej edhe si u fut në botën e aktrimit, ka treguar edhe origjinën shqiptare:

“Po, jam shqiptar”, – ka pranuar ai me krenari ndërsa është pyetur nga moderatorja e emisionit, duke shtuar: “Im atë është me origjinë nga Prishtina, ndërsa ime më është nga Adana.”

Kivanc Tatlitug ka lindur më 27 tetor 1983 në Adana. Pas viteve të para të fëmijërisë në Adana, ku familja kishte një biznes të trashëguar prej më shumë se 100-vjetësh (furrë buke), lëvizi për të filluar studimet e larta Yenice Çağ (Private High School), ku u angazhua me ekipin e basketbollit.

Pas sëmundjes së të atit, familja lëvizi drejt Stambollit, ku i ati mori një mjekim më të specializuar.

Në Stamboll ai u angazhua me klupin e Beshiktashit si një basketbollist amator. Më tej filloi të angazhohej si model, duke marrë edhe shumë ҫmime në vite të ndryshme. Modelingu ishte trampolina që e hodhi aktorin nga pasarela në aktrim.

Të fundit

“Alma Arrazi, fillimi i fundit tragjik”/ Ja çfarë i tha bashkëshorti para aktit fatal

Rasti i Alma Arrazit, e cila u vetëmbyt në ujërat e lumit Buna sëbashku me 3 fëmijët e mitur,...

E përplasin me makinë dhe më pas e rrahin, 5 persona bëjnë për spital 18-vjeçarin

Një 18 vjeçar është dhunuar me mjete të forta nga disa persona në Korçë, raporton për Balkanweb, gazetarja Lorena Kodra. Ngjarja ka ndodhur në lagjen...

“A e di se kë ke përballë?”/ Plas grushti në Për’puthen (Video)

Ndonëse zyrtarisht ka mbaruar si program për këtë sezon, në studion e emisionit të dashurisë Për’puthen janë rikthyer të gjithë ish-konkurentët ku janë vendosur...

Korçë/ Dhunohet oficeri i krimit ekonomik, u godit me grusht në fytyrë nga një i dehur

Sipas policisë së Korçës bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në një lokal në qytetin e Korçës ku një i dehur e ka...

NOTAT/ Hysaj ‘tradhton’ sërish Kombëtaren, Laçi më i miri i ndeshjes! Strakosha hero

Shqipëria barazoi 2-2 kundër Kroacisë në raundin e dytë të Grupit B për Euro 2024. Pas ndeshjes "SofaScore" dhe "FlashScore" kanë dalë me notat...

Lajme të tjera

Web TV