Grekët kapin shqiptarët, po peshkonin ilegalisht

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Autoritetet greke kanë ndaluar dy shtetas shqiptarë, pasi u kapën duke peshkuar në ujërat e Liqenit të Prespës, shumë pranë Follorinës.

Të dy peshkatarët të moshës 41 dhe 47 vjeç kishin hedhur rrjetat dhe po peshkonin me varkë pa u shqetësuar, ndërsa nuk kishin vënë re se kishin kaluar kufirin me ujërat greke.

Policia kufitare greke ka bllokuar varkën dhe rrjetat me të cilat ata peshkonin.

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...

Lajme të tjera

Web TV