Rama thumbon gazetarin nga Korça: Fevziu tani e zbuloi Shqipërinë, në emision merret me përgjime

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama pak momente më parë ka bërë një vizitë në fashatin turistik të Dardhës.

Teksa po fliste për vendet e Shqipërisë, Rama bëri ironi me opozitën por edhe me personat që sipas tij para pandemisë, nuk kishin vizituar ende shumë qytete të Shqipërisë.

Rama ka thumbuar edhe gazetarin Bledi Fevziu duke thënë se tani e zbuloi Shqipërinë.

“S’dua të përmend emra, një personalitet shqiptar që jeton jashtë e takoj në Përmet edhe kishte ardhur me familjen atje, gjatë kohës së verës që s’kishte ku shkonte, edhe më thotë mua “Edi, sa e bukur qenka Shqipëria. Shyqyr që ra ky Covid që po shoh Shqipërinë dhe po mahnitem, kam ardhur me familjen e këta të mitë më thonë ça është kjo.

Kupton ti, s’e kishte parë kurrë Përmetin ai. Fevziu tani e zbuloi Shqipërinë e më thotë mua sa e bukur ajo Gjirokastra…I thashë janë bërë, po ti në emision vetëm me përgjime. E ka filluar ka bërë emisione që ka nxjerrë në pah ça është bërë. Zbuluan Shqipërinë analistet e opinionistët, se gjëja e parë merr avionin dhe ik”, tha Rama.

Të fundit

Shkrumbohet një makinë në autostradën Tiranë-Elbasan, shpëton mrekullisht shoferi (Video)

Një automjet është shkrumbuar plotësisht pasi ka marrë flakë në ecje në autostradën Tiranë-Elbasan. Në videon e publikuar nga News...

Ariana dhe Ermali kthehen nga Dubai, habiten se çfarë panë para pragut të shtëpisë

Për një javë, çifti i njohur i showbizit Ariana dhe Ermal Fejzullahu kaluan pushimet e hershme në Dubai. Çifti nga atje kanë sjellë imazhe tejet...

Kujdes/ Njihuni me simptomat e kancerit të vezoreve

Vezoret janë organe të vogla, në formë bajamesh, të vendosura në të dy anët e mitrës. Vezët prodhohen në vezore. Kanceri i vezoreve mund...

Draghi e quajti diktator, Erdogan “ngrin” blerjen e 10 helikopterëve italianë

Presidenti turk Erdogan është hakmarrë ndaj kryeministrit italian Mario Draghi, pasi ky i fundit e quajti diktator, duke pezulluar marrëveshjen për blerjen e helikopterëve. Por...

Krimi në Dibër/ ‘Familje e mirë’, banorët tregojnë një detaj tronditës, shkuam për ngushëllim dhe aty …

Banorët dhe opinion publik zbuluan se ishte vrasje vetëm pas disa orësh. Krimi i rëndë në Dibër, ku nusja Miranda Markja, 44 vjeç vrau...

Lajme të tjera

Web TV