Infektohet kongresmeni amerikan pasi mori dy doza të vaksinave kundër COVID-19

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kongresmeni amerikan, Stephen Lynch rezultoi pozitiv me COVID-19 edhe pas marrjes së dy dozave të vaksinës kundër virusit.

Sipas mediave amerikane, këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e kongresmenit e cila tha se aktualisht ai nuk ka shenja të rënda.

“F. Lynch rezultoi pozitiv, pasi një anëtar i stafit në zyrën e kongresmenit në Boston kishte rezultuar pozitiv në fillim të javës. Lynch, i cili synon të votojë me prokurë në Kongres javën e ardhshme, mori dozën e tij të dytë të Pfizerit dhe u testua negativ për sëmundjen, para se Biden të betohej më 20 janar”, tha zëdhënësja Molly Rose Tarpey.

Ajo nuk dha detaje kur kongresmeni mori secilën nga dozat e vaksinës. Disa Demokratë të Dhomës së Përfaqësuesve rezultuan pozitivë me COVID-19 më herët në janar pasi kaluan kohë në bllokim me anëtarët republikanë të cilët refuzuan të mbanin maska ​​gjatë sulmit në Kapitol më 6 janar.

Ky është një rast i rrallë i infektimit edhe pas marrjes së dozës së dytë të vaksinës. Kujtojmë se në vendin tonë mjeku Pëllumb Pipero rezultoi pozitiv me COVID pas marrjes së dozës së parë të koronavirusit. Por sipas mjekëve, kjo është mëse normale duke deklaruar se trupi i njeriut krijon mbrojtjen ndaj koronavirusit brenda 30 ditëve të marrjes së dy dozave të vaksinave.

Të fundit

E reja nga Kamza denoncon dhunën e tmerrshme të bashkëshortit: Më goditi me grushta në kokë derisa më ra të fikët

Ajo refuzoi që t’u bindej urdhërave të tij. Por urdhëri i tij nuk ishte një kërkesë normale, në një...

Mund të sjellë ndryshimin historik/ Ilaçi i ri për trajtimin e tumorit të trurit

Dy persona me kancer të avancuar të trurit i janë përgjigjur mirë një prove të vogël të një kombinimi eksperimental të ilaçeve kimioterapike dhe...

Të gjitha gratë e Princit Philip, 63 herë shkoi drejt divorcit me Mbretëreshën

Mbretëresha Elizabeth II ka shkuar në prag të divorcit nga burri i saj Philip, Duka i Edinburgut, plot 63 herë. Por nëse asaj do...

Ish-partnerja e Meriton Mjekiqit i çjerr maskën moderatorit: Nuk e ka takuar kurrë djalin tonë live, më kërcënon të mbyll gojën!

Moderatori i emisionit më të ndjekur të momentit në Kosovë, “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ditë më parë ishte i ftuar në emisionin “NIN”, ku...

Ana Lleshi e thotë troç: U futa në Për’puthen për një tjetër qëllim dhe do ta përdor!

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Lajme të tjera

Web TV