Shirat e dendur, përmbyten rrugët në Librazhd

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Vetëm pak orë reshje shiu kanë bërë që disa rrugë në qytetin e Librazhdit të përmbyten.

Sasia e madhe e reshjeve ka bërë që uji të dalë jashtë edhe kanaleve e pusetave kulluese.

Kujtojmë se gjatë javëve të kaluara, reshjet e shiut sollën probleme të shumta thuajse në të gjitha qytetet e vendit.

Si pasojë e përmbytjeve, u dëmtuan me mijëra hektarë tokë bujqësore, kryesisht në Shkodër si dhe u dëmtuan shumë banesa.

Në shumë akse rrugore ka pasur rrëshqitje dherash duke u bërë rrezik aksidenti për makinat.

Të fundit

Përfshihet nga flakët garazhi i një pallati në Tiranë, disa qytetarë nuk kanë dalë akoma (Foto)

Një pallat është përfshirë nga flakët në zonën e Freskut në Tiranë. Siç mund ta sihni edhe nga pamjet në...

Si u frikësua në palcë Nexhmije Hoxha pas rrëzmit të bustit të Enverit

Tri telefonata nga Tirana. Ndërkohë, unë ndihesha disi e izoluar nga ato që po ndodhnin në Tiranë. Por të nesërmen, paradreke, më kërkoi në...

Horoskopi ditor, 11 prill 2021

Dashi 11 Prill 2021 do të jetë një ditë shumë pozitive në dashuri. Ata që kanë qenë beqarë për ca kohë më në fund do...

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan, detajet e para

Të shtëna me armë dyshohet të jenë regjistruar në Elbasan. Mësohet se të shtënat janë dëgjuar në lagjen Brigada 17 Sulmuese. Bëhet me dije se...

Lajme të tjera

Web TV