Brdariç: Loja u ndikua nga kartonët e kuq dhe terreni i rënduar, pika, e pranueshme

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ishte një duel i drejtpërdrejt me një rivale për kreun dhe duket se tek Vllaznia e kanë pranuar me kënaqësi edhe barazimin, teksa trajneri Tomas Brdariç është shprehur i lumtur me pikën e marrë. “Shiu na sjell fat, – ka deklaruar ai. – Megjithatë, e bëri dhe të vështirë shprehjen e lojës, sepse u rëndua terreni.

Të gjithë na ndjekin. Duhet të japim maksimumin tonë për të fituar. Ishim ne më të mirët në 45 minutat e para. Pastaj lëshuam terren duke e bërë Partizanin më të fortë.”
“Jemi në mes të sezonit, – ka vijuar gjermani. – Treguam shumë përkushtim për të ardhur deri këtu, na ka ndihmuar dhe fati. Nuk e dimë se çfarë do të ndodhë në 3 muajt e ardhshëm, prandaj, duhet të vazhdojmë përpara me punë të fortë. Ekipet e kanë të vështira të luajnë me këtë terren. Humbëm Krymin dhe duhej të dilnim në kundërsulm. Patëm dy-tri mundësi të mira, por nuk e kthyem në epërsi. Duhet të jemi më të guximshëm dhe më të zotë në qarkullimin e topit.”

Dilaveri nuk shënon prej një kohe të gjatë dhe kë mendon trajneri kuqeblu se rëndoi më tepër dalja me karton të kuq. “Të luajmë të gjithë dhe pa topin në këmbë, – është përgjigjur kreu i stolit kuqeblu. – Sulmuesi matet me gola. Shpresoj që në momentin e parë Dilaveri të zhbllokohet sa më shpejt. Do të përgatitemi për Laçin të premten. Nuk kemi shumë kohë. Duhet të shfrytëzojmë mundësitë tona. E rëndësishme të shënojë skuadra.”
Trajneri gjerman i shkodranëve ka zgjedhur të mos japë një gjykim, mbi episodin e kartonëve të kuq, teksa thotë: “Nuk jemi të kënaqur me kartonin të kuq. Të dyja ekipet e vuajtëm. Nuk ishim të kënaqur të dyja ekipet, sepse mbetëm me 10 lojtarë. Partizani është mësuar sepse mori të kuq kundër Tiranës. Do të mësojmë nga ata”, – përfundoi trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç.

Të fundit

“E futëm vajzën në furrë, menduam se vdiq”/ Flet shqiptarja simbol i eksodit të Kosovës

Së fundmi në Bllacë të Hanit të Elezit është përuruar ‘Muri i Kujtesës’, në qendër të së cilit qëndron...

‘100 ditë, 100 arritje’/ Rama: 10 mijë punonjës në 1.214 biznese u mbështeten me paga lufte

Kryeministri Edi Rama përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër 100 arritjet e qeverisë gjatë mandatit të dytë. Teksa na ndajnë 11 ditë nga zgjedhjet...

Ushqimet që duhet të shmangni gjatë Ramazanit

Arsyeja pse ndihemi të rraskapitur gjatë Ramazanit janë orët e gjata të qëndrimit pa ngrënë. Gjatë kësaj periudhe, individi përjeton lodhje sepse metabolizmi ngadalësohet....

Përmbyset anija nga moti i keq, humbin jetën 6 persona dhe zhduken disa të tjerë

Gjashtë persona ndërruan jetë dhe 12 të tjerë janë zhdukur pasi një anije tregtare u përmbys disa milje në jug të Port Fourchon, në...

Gjendet i vdekur një 54-vjeçar në Tiranë

Një 54-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugë, pasi është përplasur nga një automjet. Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në rrugën Tiranë-Ndroq, në...

Lajme të tjera

Web TV