Një tjetër mjek humb betejën me covid

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Humb jetën nga koronavirusi një tjetër mjek. Mësohet se ka humbur betejën me COVID-19 në moshën 77-vjeçare mjeku i njohur Muharrem Nonaj.

Lajmin e kanë bërë me dije djemtë e tij, miq, kolegë e të afërm në rrjetet sociale.

Doktor Muharremi është babai i mjekut Bledar Nonaj, ish-drejtor i maternitetit “Mbretëresha Gerladinë” dhe kandidat i LSI për qarkun e Beratit në zgjedhjet e 25 prillit.

“Të nderuar miq dhe të afërm. Me hidhërim të thellë ju njoftoj se babai im, dr. Muharrem Nonaj ndërroi jetë, duke mos e fituar dot betejën me Covid-19”, shkruan mjeku në postimin e tij në rrjetet sociale.

“Doktor Muharremi, do të mbahet mend nga të gjithë ne, për devotshmërinë dhe përkushtimin me të cilin i shërbeu banorëve të Skraparit”, shkruajnë miqtë në rrjetet sociale.


Të fundit

Përurohet sheshi ‘Sono persone 8.8.91’ në Bari, në përkujtim të 30-vjetorit të eksodit/ Veliaj: Dy popuj me fatet e lidhura bashkë

Mikpritja dhe solidariteti i popullit të Barit, me rastin e zbarkimit të anijes “Vlora” më 8 gusht 1991, me...

Balluku inspekton godinën e re të DPSHTRR Berat: Do të ofrohen rreth 90 mijë shërbime në vit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku inspektoi këtë të hënë ambientet e reja të DPSHTRR. Balluku u shpreh se godina e re në Berat...

Temperatura mbi 40 gradë dhe erë shumë e fortë, vala e nxehtë afrikane do të vazhdojë akoma

Vala e nxehtë nga e cila është përfshirë e gjithë Shqipëria duket se nuk do të kalojë aq lehtë as tani gjatë muajit gusht....

Përdorën çarçafin 20 metra për t’u arratisur, zbulohet skema e Arbër Çekajt dhe Fatmir Pjetrit për ikur nga burgu

Pak orë pas tentativës për arratisje, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve urdhëroi nisjen e kontrolleve për rivlerësimin e kushteve të sigurisë edhe në disa...

Barcelona hakmerret ndaj Messit, kërkon bllokimin e transferimit drejt PSG

Largimi dramatik i Lionel Messit nga Barcelona duket se do të ketë shoqërohet me pengesa të ardhmen, me katalanasit që pretendojnë se Paris Saint-Germain...

Lajme të tjera

Web TV